nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022
dodane 21.07.2010 09:43

Jak byc dojrzałą?

Poszłam wcześniej do szkoły i mam wrażenie, że jestem dziecinna w porównaniu z resztą klasy. W dodatku nie znam się na polityce, potrafię się śmiać jak szalona, to znów płakać z byle powodu, obrażać się. W klasie wszyscy już tacy dorośli, ja też chcę... 14-latka

Nic niestosownego w Twoim zachowaniu nie widzę. Znam wiele dorosłych osób, które mało co wiedzą o polityce. Ale wnet zacznie się WOS i nauczyciel zmusi Cię, byś się orientowała, kto jest kto, co się dzieje, bo takie są wymogi przedmiotu. Twoje wady są typowe dla okresu dojrzewania. Nawet jeśli się będziesz starała, to przez pewien czas będziesz miała różne humorki. To nie jest dziecinne, tylko młodzieńcze i wnet się
skończy.
Emocje są trudne do opanowania. A skoro poszłaś wcześniej do szkoły, to i trochę później poważniejesz, ale to nic złego. Zegar biologiczny bije bardzo różnym tempem i możliwe, że się wyróżniasz, ale zapanować można nad tym tylko trochę.
Przeanalizuj dokładnie swoje zachowanie, pomyśl, nad czym jesteś w stanie zapanować. Ale najpierw niech przyjaciółka szczerze powie, jakie Twoje zachowania mogą wydawać się męczące, drażliwe. Wybierz dwa, najwyżej trzy i przyjmij je do wiadomości, a potem pracuj nad nimi, by już nie psuły Twojego wizerunku.
Ale- może takich cech nie ma? Bo bywa tak, że wszyscy w klasie palą, piją piwo w dużych ilościach, mają luźne obyczaje. Kto tego nie robi, jest według nich dziecinny. Mam wielką nadzieję, że o nic takiego nie chodzi. Nie podałaś konkretów, więc próbuję zgadywać.Więcej listów:

zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione