nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022
dodane 03.07.2010 23:14

Nudne wakacje?

Dawniej było wesoło, starsi koledzy nas zaczepiali, wygłupialiśmy się. Teraz oni mają 17 lat i uważają się za dorosłych, nie chcą już kontaktów z nami. Czujemy się z tym źle. W dodatku jedna ze starszych trochę koleżanek już może z nimi jechać na zabawy. To będą bardzo nudne wakacje.Chcę, żeby było jak dawniej. Opuszczone 13-latka

Najpierw bardzo ważna uwaga- nigdy nie będzie tak jak dawniej. Nic dwa razy się nie zdarza. Przemyśl to sobie bardzo dokładnie. Tylko raz w życiu ma się 12 lat, potem 13 i 14.
Wygłupy z kolegami były bardzo dziecinne. I oni z nich wyrośli. Byłaś dla nich trochę dzieciakiem, jakby młodszą siostrą. I teraz koniec, bo im się wydaje, że są już bardzo dorośli. Za 3 lata będą się z Wami znowu bardzo przyjaźnili, ale teraz chcą poczuć się dojrzali i dorośli. Moja prosta rada- nie szukaj towarzystwa tych chłopaków. Gdy się przekonają, ze Ci na nich zależy, to tym bardziej będą się wycofywać.
Do starszej koleżanki nie miej pretensji, niech jedzie. Ty zajmij się sobą. Poszukaj rówieśników lub nawet młodszych. Zorganizujcie mecze siatkówki lub inne, urządźcie boisko, może jakieś miejsce do pływania, jeśli jest rzeczka, umawiajcie się na wyprawy rowerowe. Zapisz się do biblioteki i proś o powieści dla nastolatek, ale polskie powieści, bo są lepsze. One bardzo pomagają w dorastaniu- Siesicka, Musierowicz i inne, są w każdej bibliotece. Spędzaj czas nawet z młodszymi i nie zazdrość nikomu. To mogą być niesamowite wakacje, jeśli ruszysz głową. A może pomyślisz o czymś pożytecznym? Np miejsce zabaw dla dzieci z
podstawówki- jakieś podchody, szukanie skarbów, mecze...Zostaw starszych kolegów na jakiś czas, aż minie ich ciężki okres. Ty kończysz powoli czas bycia młodszą nastolatką, więc korzystaj z tego, że jeszcze możesz się bawić z dziećmi np. w budowanie szałasów. Ludzie będą się bardzo cieszyć, że potrafisz zorganizować czas młodszym. A może pewnego dnia starsi chłopcy do Was dołączą?
Głowa do góry, bo tylko do Ciebie zależy, jakie to będą wakacje.


Więcej listów:

zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione