nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 01.05.2010 10:36

Jedyny temat

W mojej klasie powstały dwie grupy dziewczyn, a ja dobrze się czuje w obu. Jedne rozmawiają tylko o chłopakach i o modzie. Inne twierdzą, że to nudne. Są złe, gdy rozmawiam z tamtymi. A ja lubię i o chłopakach i o czymś innym. Co robić? Nastolatka

Nie wiem, w której klasie jesteście. Bo albo tamte dziewczyny naprawdę uważają, że te tematy są nudne, albo tylko tak udają. Te zainteresowania pojawiają się u każdej dziewczyny nieco inaczej, wcześniej lub później. Myślę, że masz powód do radości. Lubisz te tematy, co nie jest niczym złym, ale masz też inne koleżanki, których to nie interesuje i z nimi też chętnie przebywasz, rozmawiasz. Dlatego masz świetną okazję, by rozmawiać z obiema grupami.
Uwaga- nie wiem, jakie są te dziewczyny poruszające w kółko ten sam temat. Bo może one są naiwne i głupiutkie. Takie całkowicie pod wpływem programów, stron internetowych i gazetek. Można z nimi rozmawiać, bo każdego człowieka trzeba szanować. Tylko uważać, aby kompletnie nie zgłupieć. Tobie to pewnie nie grozi, bo masz też inne koleżanki i szersze zainteresowania.
Wniosek:
Trzeba zachować umiar, wykorzystać rozsądek. Dbać o swój rozwój umysłowy. Ale nie udawać, że takie tematy jak moda lub chłopcy nas nie interesują. Bo to jest trochę obłudne. Każda dziewczyna chce ładnie i modnie wyglądać, lubi piękno strojów, fryzur, marzy o dobrym chłopaku, o miłości idealnej. Jedne się do tych marzeń przyznają, inne je ukrywają. Ważne, by oprócz tych tematów mieć też inne zainteresowania, by te 2 tematy nie były jedynymi, na które można z nami pogadać.
Wierzę, że jakoś sobie poradzisz i będziesz miała kontakt z obiema grupami koleżanek.Więcej listów:

zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..