nasze media MGN 07/2024
dodane 23.03.2010 21:03

Inna

Była nas spora grupa koleżanek, a wnet zostaną sama. One postawiły na imprezy i nieustanne ich omawianie. Piwo i chłopcy to główny temat. Ostatnio zaprzyjaźniłam się z chłopakiem z innej klasy, który podobnie myśli i który mnie wspiera, bo tracę poczucie sensu i to bardzo... Gimnazjalistka, kl. III

Wiem, jak bardzo trudno wytrzymać wśród rówieśników, którzy wybrali taką drogę życia. Wiem, że nadchodzi moment, w którym już nie jest się tak do końca pewnym, że wybrało się słuszną drogę.
Różnica między nami jest taka, że ja mam ten najtrudniejszy okres już za sobą i to od lat. Każdego dnia
otrzymuję podobne w tonie listy, ale też piszą do mnie od lat osoby, które pewnego dnia nagle ten sens odkrywają. I dlatego zapewniam Cię, że: ŻYCIE MA SENS.
By to sobie wyjaśnić, musiałybyśmy być w dłuższym kontakcie. Jeden list nie rozwiąże sprawy. Dzisiaj tylko moje argumenty, że nie jest źle, a niedługo będzie świetnie:
1. Do końca gimnazjum nie zostało wiele czasu. Już od września zacznie się nowe towarzystwo, nowa szkoła i nauczyciele. Do września trochę osób zmądrzeje. Wierzę, że już nie będziesz "samotną wyspą".
2. Picie na imprezach, tracenie kontroli nad swoim zachowaniem jest największą głupotą, jaką może popełnić nastolatek! Ty wiesz, czego chcesz. To powód do dumy i ze spokojem możesz ją cały czas mieć dumnie podniesioną. To pijące koleżanki są pełne kompleksów, to im ucieka sens życia, bo one czują się tak bardzo niepewnie, że gotowe są na każde ustępstwo, aby tylko być w centrum, w elicie, by się czasem nie różnic od innych.Musisz poczuć swoją wartość i swoją słuszność. Zapewniam Cię, że za kilka lat większość tych pijących koleżanek jakoś się pozbiera, wyrosną z nich mądre kobiety. Ale to potrwa.
Słuszność jest po Twojej stronie.
4. Każdy wiek ma plusy i minusy. Ty masz wiele powodów do radości, bo: miałaś cudowną paczkę przyjaciółek, gdy byłyście młodsze. Ciesz się tym, wspominaj tamten zamknięty czas. On już nie wróci, bo "nic dwa razy się nie zdarza"
5. Straciłaś przyjaciółki i czujesz się samotna. Masz do tego powody. Ale pojawił się chłopak i masz przyjaciela- chłopaka. Tysiące dziewczyn marzy o takiej przyjaźni, o komplementach i zrozumieniu, rozmowach! A Ty masz takiego chłopaka, który Cię rozumie! Dziękuj za to, bo ledwo skończy dziewczęcy etap, a już zaczęłaś nowy i nie jesteś sama.
Wnioski:
1. Masz z kim rozmawiać, z kim dyskutować. Uwaga- gdy w grę wchodzi chłopak, dziewczyny bywają zazdrosne. Tak może być, że koleżanki- zarówno pijące jak i niepijące mogą się odsuwać od Ciebie, bo pojawi się u nich problem z zazdrością. To im będzie ciężko i to ciężej niż Tobie.
8. Nie miej do przyjaciółek żalu i nie daj się przekonać, że imprezowiczki są szczęśliwe. To poza.
W klasie pokazuj, jaka jesteś zadowolona. Nie oceniaj koleżanek, ale próbuj też odważnie
powiedziec, że Tobie ten styl nie odpowiada.
Więcej listów:

zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..