nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 04.08.2009 15:20

Wszystko ma swój czas

Przez długi okres czas świetnie się dogadywałem z kolegą. Spędzaliśmy razem wiele czasu.- sport, gry komputerowe, rozmowy. Teraz on, już student wyjeżdża, jakoś się oddala. Co zrobić, by wróciło to, co dawniej? Licealista

Sądze, że nie da się spełnić Twojego marzenia, aby wróciły dawne zwyczaje. Mądra poetka napisała, że
"nic dwa razy sie nie zdarza". Przemyśl tę mądrość. Z kolei Biblia tę samą mądrość nazywa tak: "wszystko ma swój czas. Jest czas budowania i czas burzenia, czas radości i czas płaczu..."
W tego prosty wniosek, że właśnie minął cudowny czas Waszej męskiej przyjaźni. Każdy człówiek przeżywa w życiu różne okresy fascynacji drugą osobą. To jest powód do radości. Dlatego moja główna rada jest prosta: Ciesz się, że tak mocno odczułeś piękno męskiej przyjaźni.
Taki stan nie może trwać wiecznie. To musi mijać. Bo życie to przede wszystkim obowiązki. Poza tym każdy człowiek nieustannie się zmienia. Przyjaciel, jako starszy, czuł, że nie może tylko się relaksowac, jako mężczyzna widocznie czuł już potrzebę, by robić coś innego niż tylko rozmawiać, zwiedzać, wypoczywać. Człowiek realizuje się w pracy, w tworzeniu. Widocznie dla niego nastał właśnie taki nowy czas. Wkrótce i Ty odczujesz taką potrzebę.


Więcej listów:

zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  ŁukaszKolada
  ostatnia aktywność: Dziś 02:15
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26