nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 16.06.2009 15:12

Kompleks z powodu wzrostu

Jestem bardzo wysoka. Kiedyś mi to nie przeszkadzało, nawet się cieszyłam, że tak rosnę. Teraz, gdy przewyższam większość kolegów, martwi mnie to i wpadam w kompleksy. Wysoka

Jesteś w wieku największej drażliwości- niskie chcą być wyższe, wysokie niższe. Mało która nastolatka w tym wieku jest z siebie zadowolona.
Rada: Nie ma sensu martwić się wzrostem. Traktuj go jako coś tak naturalnego jak kolor oczu lub włosów. Bo nic tego nie zmieni. Dziewczyny i tak są w dobrej sytuacji, bo przez buty na wysokim lub płaskim obcasie mogą wzrost niecio korygować. Jeśli nizszy chłopak zacznie Cię kiedyś adorować, to nie uciekaj od niego z powodu wzrostu. Nie mów głośno, że masz kompleks z tego powodu, a jeśli ktoś robi głupią uwagę, to powiedz coś dowcipnie i udawaj, ze to Cię nie boli i nie drażni. Wtedy inni się przywyczają. Uważaj, abyś się nie garbiła. Miałam taką bardzo wysoką uczennicę przed laty, była z tego dumna, widuję ją czasami na szpilkach, jej syn też jest wysoki, mąż jej wzrostu. Mówili na
nią w szkole "żyrafa", co spokojnie akceptowała.
Ponieważ nie można się sztucznie pomniejszyć, musisz sobie wmówić, że to jest całkiem niezłe, że nie będziesz się musiała męczyć na szpilkach, że zawsze możesz mieć wygodne i zgrabne buty.
Wiem, że to w tej chwili trudne, ale szkoda czasu i życia na kompleksy. Głowa do góry, uśmiech na twarz i do przodu, bierz z życia dużo radości.


Więcej listów:

zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione