nasze media MGN 07/2024
dodane 19.05.2009 20:38

Jak się odezwać do dziewczyn?

Gdy spotykamy sie z dziewczynami i kolegami, nie potrafię nic powiedzieć, boję się, że powiem coś głupiego, nigdy też nie umiem wymyślić czegoś do powiedzenia. Mój kolega nie ma takich problemów. Ja sobie nie umiem z tym poradzić. Nieśmiały

Każdy człowiek jest inny. Ty- wrażliwy, pewnie też ambitny i o niskiej samoocenie. Od tego trzeba by więc zacząć pracę nad sobą, bo potem będzie Ci lżej.
1. Postaraj się przemyśleć, jakie masz zalety. Masz ich z pewnością dużo, ale nie znasz ich jeszcze.
2. Powtarzaj sobie słowa psalmu "Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie." Każdy z nas ma prawo do tej modlitwy.
3. Pamiętaj, że mamy kochać bliźniego jak siebie samego, czyli najpierw trzeba kochać i szanować siebie, by poradzić sobie z uczuciem do innych.
4. Osoby nieśmiałe są za bardzo skupione na sobie. Nie oceniaj siebie bez przerwy. Nie bądź dla siebie surowy. Wcale nie trzeba dużo mówić. Jedni gadają bzdury, inni mówią mało, ale za to mądrze, celnie.
5. Zazdrościsz koledze, bo on jest inny. Ale Ty masz za to inne zalety i znajdzie się dziewczyna, która doceni właśnie Ciebie.
6. Ćwicz krótkie rozmowy z dziewczynami. Najlepiej rozmawiaj na początek z tymi, na których Ci nie zależy. Bo wtedy się tak nie wstydzisz. Bo w obecności dziewczyn, które się bardzo lubi, to większość traci głowę, mowę itd
7. Zadawaj sobie jedno ćwiczenie odwagi na tydzień, tylko nie za trudne. Takie próbki zapytania o coś, próbki rozmowy.
8. Kolonie to świetny moment, by spróbować w nowym twarzystwie zachowywać się inaczej. Najpierw udawaj odważniejszego, a potem może już tak zostanie.
9. Staraj się za bardzo tym nie przejmować, bo odwaga przychodzi z wiekiem.
10. Pamiętaj, że jesteś bardzo wartościowym chłopakiem o wielu zaletach...


Więcej listów:

zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..