nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 21.04.2009 14:06

Ciągle sama

W szkole mam cudowne przyjaciółki, dużo się śmiejemy. Jednak od jakiegoś czasu zaczynam tęsknić za uczuciem do chłopaka. Koleżanki są szcześliwie zakochane, a ja, mieszkanka wsi, wciąż samotna. Nie jestem atrakcyjna, nikt jeszcze nie zwrócił nam nie uwagi... Przygnębiona 16-latka

Zastanów się uczciwie, czy Ty jesteś JEDYNĄ dziewczyną, która nie ma chłopaka? Bo może tylko kilka dziewczyn ma, dużo o tym gadają, a w pozostałych rodzą się niepotrzebne kompleksy. Piszesz, że jesteś nie dość ładna. Hm, nie wierzę w to. Natmiast wierze że Ty tak myślisz. Musisz to myślenie zmienić!!! Bo jeśli Ty o sobie tak myślisz, to inni to myślenie przejmują. A ponieważ chłopcy są wzrokowcami, to nie będą na Ciebie zwracać uwagi, jeśli się uważasz za mało łądną. Spojrzyj uważnie w lustro i pomyśl, co w Tobie ładne i ciesz się tym. Zacznij bardzo dbać o włosy, może przyda się wizyta u fryzjera, który coś zmieni, może grzywka, może jakieś podcięcie?
Uśmiechnij się do lustra, a potem zrób ponurą minę. Widzisz różnicę? Jest wielka. W ramach ćwiczeń staraj się często myśleć o czymś miłym, bo wtedy ma się łagodną, uśmiechniętą twarz. Nie bądź zakompleksiona, odszukaj w sobie pewność siebie.
Rozumiem, że na wsi jest mniej okazji, by kogoś poznać. Dlatego tym bardziej musisz gdzieś bycwać, gdzie poznasz różnych dobrych i mądrych chłopaków. Ja zawsze polecam różne wakacyjne wyjazdy na pielgrzymki, rekolekcje. Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale zapytajcie w szkole na religii, czy nie można by zorganiozować wyjazdu na Lednicę. To taki wielki zjazd młodzieży z całej Polski- śpiew, taniec, radość i modlitwa. Niesamowita atmosfera. Tylko ksiądz albo katecheta musi to zorganizwać. Podczas wakacji świetne są pielgrzymki, szczególnie te pisze, na Jasną Gorę. Młodzież zawsze idzie razem, zawiązują się przyjaźnie, budzą się uczucia. W wielu klasztorach w Polsce ogranizują latem różne święta radości,
festiwale chrześcijańskie, ogłoszenia będą na stronie www.wiara.pl, także na innych stronach katolickich, tylko szukać, pytać, także w tygodniku "Droga".
6. O chłopaka można się modlić i to bardzo mocno. Bo to powinna być Boża sprawa. To oczekiwanie może trwać długo, ale w tym czasie dbaj o swój rozwój, o swój wygląd, o naukę, zawód. Polecam też różne powieści dla nastolatek, chyba, że już je czytasz. One bardzo pomagają w dorastaniu.


Więcej listów:

zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione