nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 25.11.2008 16:26

Jak być lubianą?

Co robić, żeby być bardziej lubianą? Bardziej śmiałą? Czy jeśli ktoś jest nieśmiały, to może stać się śmiałym? 13-latka

Aby pokonać nieśmiałość trzeba polubić siebie! Zastanów się, jakie masz zalety. W wyglądzie i w charakterze, usposobieniu. Ciesz się z nich, dziękuj za nie Bogu. Kolejny krok to pewność siebie, przekonanie, że są dziedziny, w których jesteś dobra. Kolejna sprawa to zgoda na różne swoje
niedociągnięcia. Nikt z ludzi nie jest doskonały. Święci też mieli wady, mocne charaktery. Uznaj swoje prawo do błędów i pracując nad sobą, nie rób z tego histerii, że wciąż coś się nie udaje.
Przyjrzyj się sobie uważnie. Nie staraj się nikogo naśladować, tylko wypracuj własny styl, w którym się dobrze czujesz. Chodzi o wygląd, styl ubierania, fryzurę i zachowanie.
Zapewniam Cię, że jeśli polubisz siebie, będziesz uśmiechnięta, w dobrym humorze, będziesz wesoła, będziesz łagodzić spory, daleka od plotek i zawiści, to inni Cie polubią. Nie trzeba nikomu nadskakiwać, tylko mieć taką ogólną radość życia. Serdeczność wobec innych. Ludzie zawsze szukają towarzystwa osób radosnych i zadowolonych. Naucz się też innych wysłuchiwać, pytaj o powód smutku lub radości. Nie plotkuj, przerywaj afery. Wtedy będziesz lubiana.
Nieśmiałość wobec chłopaków mija z wiekiem. U jednych szybciej, u innych wolniej. Ale mija. Chłopcy nawet lubią nieśmiałe dziewczyny, bo czują się wobec nich silniejsi. Właśnie w okresie dojrzewania nieśmiałość powoli mija i uczymy się rozmawiać z każdym. A jeśli narazie zatyka Cię na widok
jednego kolegi oraz innych chłopaków, to sama śmiej sie z tego i cierpliwie czekaj, kiedy to minie...Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione