nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 21.10.2008 16:50

Zagubienie

Chciałam, by ten rok szkolny był świetny, ale już się gubię. Około 22.00 nie mam już siły, nie potrafię po chorobie nadrobić zaległości, a przede wszystkim nie potrafię się modlić, nawiązać takiej łączności z Bogiem jak kiedyś. Czuję się pusta, zła.... Nastolatka

Niczego nie dasz rady zmienić, dopóki nie polubisz siebie, nie będziesz dla siebie łaskawsza!
Od tego zacznij. Poszukaj Księgi Psalmów w Starym Testamencie! Co tydzień lub dwa wybierz jeden, który najlepiej odda stan Twojego umysłu, Twoich emocji. Specjalnie dla Ciebie otworzyłam teraz tę księgę i przepisuję: "Zmiłuj sie nade mną, Panie, bo jestem w ucisku, od smutku słabnie me oko,
a także moja siła i wnętrzności. Bo zgryzota trawi me życie..." Ale są też psalmy, które są pełne nadziei i ufności. Słynny psalm 23, który ludzie tak lubią. A 42 mówi o wielkiej tęsknocie Boga w naszych sercach. Wniosek- pokochaj siebie! Bo Bóg Cię wybrał, jesteś Jego wybranym i ukochanym dzieckiem!!! Gdy to przyjmiesz, to będzie Ci od razu łatwiej!!! Przekonaj się, ale to trzeba zrobić całym sobą!
Nauka to sprawa organizacji. Wiem z całą pewnością, że nie trzeba się uczyć nocami. Trzeba tylko umieć się zorganizować! Być energicznym. Szybko robić prace pisemne, wybrać ważne przedmioty, umieć czasami pokombinować. Wiem, że polska szkoła jest przeładowana materiałem. Dlatego w tym przeładowaniu trzeba mieć trochę sprytu, by nie zamęczać się, by planować pracę.
Pomocny jest plan pracy, trzymanie się go, trzeba zlikwidować histerię, rozczulanie się nad sobą.
Do spowiedzi najlepiej chodzić raz w miesiącu, bo to paliwo dla duszy. Pojazdy potrzebują benzyny, my potrzebujemy sakramentów- przekonaj się o tym!!!

Ja w Ciebie wierzę! Oceny nie oddaja wartości człowieka. Od 31 lat pracuję z młodzieżą i dobrze wiem, jak różnie toczą się losy dawnych uczniów. Twoje niezwykłe talenty dopiero zabłysną. Ile ja pamiętam średnich uczennic i uczniów, którzy teraz mają świetnie działające firmy, którzy realizują się w różnych zawodach i którzy są dobrymi ludźmi. Pisz, żal się, rozumiem Cię bardzo dobrze. Pamiętaj, że każdy "przechodzi przez ciemną dolinę" /psalm23/, Ty jesteś teraz w takiej dolince. Wchodź jednak na szczyt. Chyba Ci już pisałam, że jeśli podejdziesz do czegoś z entuzjazmem, to będziesz na szczycie świata.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..