nasze media MGN 07/2024
dodane 01.07.2008 18:20

Jak stać się pewnym siebie?

Mam tylko jedno pytanie- jak stać się pewnym siebie? Student

Niektóre osoby mają wrodzoną pewność siebie. Czasami jest ona na granicy chamstwa, świat niepotrzebnie się tym zachwyca.
Chrześcijańska pewność siebie powinna być w zasadzie pełną świadomością, że jestem w Bożych rękach. To taka dziecięca ufność... Myślę, że skoro zaczął się rok św. Pawła, to mógłbyś powoli zacząć czytać jego listy. Szukaj w nich odpowiedzi na to pytanie.
Bo św. Paweł mógł żyć dostatnio i wygodnie. Tymczasem wybrał coś zupelnie innego, był całkowicie pewien, że Jezus go powołał, że Jezus zmartwychwstał i dlatego nic nie mogło go złamać.
Tych listów jest sporo, niektóre mogą Ci się wydać za trudne, ale szukaj pod kątem swojego pytania.
Wydaje mi się, że mocno wierzaca osoba jest pewna nie siebie, ale Bożej Opatrzności. "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" albo "Jeżeli Bóg nami, któż przeciwko nam?"
Prostacki psychologizm źródeł wszelkich kłopotów szuka w dzieciństwie. Może starałeś się ułagodzić
ojca, pocieszać mamę, może przerażały Cię niektore sytuacje, moża na lata zostałeś tak ukształtowany, że jesteś wrażliwy, delikatny, niepewny. Moze za dużo złych opinii na swój temat słyszałeś i w nie uwierzyłeś. Może oprócz krzyków taty było wychowanie mamy, że trzeba być cichym i
pokornym....
Obojętnie, jak jest źle, zawsze można się wyprostować psychicznie, nabrać sił duchowych i uwierzyć w siebie. Tylko Ty możesz to zrobić, jeśli prawdziwie uwierzysz w Boga- że Cię wybrał, że właśnie Ciebie pokochał, dla Ciebie umarł, o Ciebie się troszczy. Pewnie zaplanował mnóstwo dobrych chwil, a od Ciebie zależy, czy je przeżyjesz.
Źródeł pewności siebie należy szukać w Bogu, w Biblii, w przykładzie życia świętych....Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..