nasze media MGN 07/2024
dodane 26.06.2008 22:37

Jak założyć zespół?

Mam zdolności muzyczne, lubię i potrafię śpiewać, gram na gitarze od dwóch lat. Chciałabym założyć zespół, ale nie wiem, jak to zrobić, nie znam nikogo, kto też miałby ochotę. Gdzie grać, jak zaistnieć? Muzykalna

Aby założyć zespół trzeba być osobą o zdolnościach organizatorskich! Najczęściej młodzież zakłada takie zespoły w szkole, tam organizują pierwsze koncerty, tam odbywają się próby. Młodzież ucząca sie w szkołach muzycznych tam często zakłada jakieś zespoly.
Młodzież odnajduje się poprzez szkołę, po prostu ktoś ogłasza, że tworzy zespól i zbiera grupę zdolnych entuzjastów. Nie myśl od razu o karierze, o zaistnieniu...
Najpierw musisz znaleźć członków zespołu. Teraz łatwo szukać, dając opis na gadu, pisząc o tym na forum szkoły lub w jakimś portalu czytanym w Twoich okolicach. Może się zdarzyć, że nie spotkasz chętnych. Wtedy mówi sie trudno.
Ale nawet jeśli będą chętni, to pozostaje sprawa zdolności, umiejętności i zgodnych poglądów na muzykę. Bo inni mogą woleć inną muzykę. Potem trzeba znaleźć miejsce na próby i to jest kolejny problem.
Czasami szefem zespołu jest ktoś, kto wcale nie jest dobrym muzykiem, ale potrafi być organizatorem.
Od kilku lat obserwowałm zmagania pewnego hiphopowca- licealisty, potem studenta, który pisze dobre teksty, nagrywa i tworzy w domu. To muzyk napioziomie, na początku tworzyli zespół, ale za bardzo isę różnili, rozstali się i pracuja dla siebie. To ciężka sprawa, trudno bowiem zaistnieć na rynku.
Znam świetnie śpiewającą dziewczynę. Przez całe lata śpiewała w scholi, a od roku z kolegami z kościoła założyli zespólł który gra na weselach.
Pracują zrywami- gdy jest zamówienie. Zarabiają swoje pierwsze pieniądze. Nie myśl teraz o tym, by zaistnieć. Najpierw szukaj osób do zespołu, potem próby i dopiero myślcie o graniu.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..