nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018
dodane 10.06.2008 14:07

Samotność

Wszyscy w klasie spotykają się po lecjach, tylko ja nie. Bardzo chciałabym mieć przyjaciółkę. Boję się tylko, że nie mam w ogóle zalet. Nikt mnie nie polubi, bo jestem głupia. Jak się zachowywać, żeby się podobać innym? Aga

Nikt nie jest głupi. Trzeba się szanować. To cudownie, że nie jesteś zarozumiała, dumna i pewna siebie. Skromność to dobra cecha. Ale Ty siebie nie szanujesz, a to już jest źle. Z Twoich listów wynika, że bardzo dokładnie siebie analizujesz, że chcesz mądrze kierować swoim życiem. Myśląca nastolatka to już wielki plus.
Nie wiem, czy Twoi rówieśnicy dobrze spędzają czas. Jeśli uważasz, że tak, to posłuchaj, gdzie się spotykają i też tam idź. Podejdź do różnych osób, posłuchaj, o czym mówią, co robią. Może być wesoło i ciekawie, a może będzie nudno. Pisała kiedyś pewna gimnazjalistka, że codziennie wychodzą całą grupą do pubów. I niesamowicie się nudzą. Piszą SMS-y, grają na komórkach i nic ciekawego się nie dzieje. Dlatego nie jestem taka pewna, czy te spotkania po lekcjach sa takie dobre. Ale idź i sprawdź.
Będziesz mądrzejsza, jeśli będziesz dużo czytała. Polecam powieści dla nastolatek, one pomagają dorastać. Szczególnie Musierowicz i Siesicka. Nie czytaj głupich gazet, nie oglądaj za dużo telewziji. Ucz się od straszych osób- warto rozmwiać z babcią, mamą. Pytać o ich młodość- to może Ci dać
więcej niż filmy.
Zapamiętaj, że każdy człowiek ma jakiś talent i każda osoba jest wartościowa. Talentów trzeba szukać. One nie muszą się wiązać z nauką.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 12.11.2018
  łączna liczba komentarzy: 18
 • 2
  TOLA1
 • 3
  MatiN
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2