nasze media MGN 07/2024
dodane 17.05.2008 15:18

Pokonać nieśmiałość

Jestem nieśmiały i nie potrafię sie przemóc. Tymczasem spodobała mi się dziewczyna. Niestety, nie wiem, jak się do niej odezwać, zagadać. Nieśmiały

Nieśmiałych ludzi jest bardzo dużo. Ale i oni muszą pewnego dnia pokonać nieśmiałość, jeśli im zależy na jakiejś osobie. W dobie powszechnego chamstwa i krzyku bardzo dobrze, że są nieśmiali chłopcy. Ale to właśnie chłopak musi pokazać, że mu na dziewczynie zależy.
Kilka rad:
1. Wchodząc do klasy staraj sie przejść w pobliżu niej i powiedz "cześć"
2. Staraj sie jak najczęściej od niej pożyczać zeszyt, książkę, ją o coś pytać. Te kontakty niech dotyczą różnych spraw klasowych.
3. Staraj się tak wchodzić do różnych sal, by być blisko niej i jeśli się uda, to przepuść ją w drzwiach- to jest bardzo mile widziane.
4. Możesz jakoś tak pokombinować, by wyjść z nią ze szkoły i iść kawałek z nią, że niby masz w tamtej stronie coś do załatwienia.
5. Możesz iść wcześniej tam, gdzie ona mieszka i niby przypadkiem ją spotkać i iść z nią w kierunku szkoły.
6. Może uda Ci sie zdobyć jej numer gadu lub maila, komórki i wejść w kontakt
7. Gdyby zachorowała, to zadzwoń do niej, podaj, co było w szkole.
8. Powiedz jej kiedyś jakiś komplememnt, że ładnie wygląda.
9. Wpatruj sie w nią, uśmiechaj sie w szczególny sposób. Dziewczyny na ogól wyczuwaja takie spojrzenia.
10. Nie napisałeś, ile masz lat. A to bardzo wazne. Im sie jest starszym, tym trzeba być odważniejszym. Staraj się być jej dobrym kolegą, na którym może polegać. Jeśli jednak nie możesz pokonać nieśmiałości, to znak, że jeszcze nienadszedł czas na takie przyjaźnie.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..