nasze media MGN 07/2024
dodane 13.05.2008 15:01

Komentujący kolega

Mam lekką nadwagę. W klasie jest chłopak, który mi z tego powodu dokucza. Bardzo mi przykro, no i chciałabym schudnąć, ale często jestem taka leniwa i nie chce mi się ćwiczyć! 16-latka

Dziewczyny w sposób naturalny gromadzą tkankę tłuszczową nim osiagną dorosłość. Po 18-tce zaczynaja chudnąć. To pozostałość po pradawnych czasach, gdy organizm dziewczyny przygotowywał
się do rodzenia wielkiej liczby dzieci. Dzieci się skończyły, a organizm dalej chce się zabezpieczać.
Rady ogólne:
1. Dorastajace dziewczyny bywaja leniwe. Próbuj jednak to lenistwo poskromić. Bo jedzenie rozleniwia, wpada się w błędne koło. Dawni Indianie starali sie nigdy nie być objedzeni, bo wtedy człowiek bywa ospały, nie jest czujny. Czyli najedzona, stajesz się leniwa. Nie objadaj się!!!
2. Jedz powoli, wypij wcześniej wodę, potem też. Informacja o najedzeniu dochodzi do mózgu z lekkim opóźnieniem! Dlatego często wydaje się nam, że jeszcze byśmy coś zjedli, a to nieprawda. Gdy wreszcie skończymy, czujemy się przejedzeni.
3. Lepiej jeść częściej i mniej. Wtedy żołądek nie będzie rozszerzony! Zmniejszaj porcje, niech on się do tego przyzwyczai.
4. Głod zajedz warzywami, owocami, wodą.
5. Wyrzuć z jedzenia chipsy i inne fast foody. Są bardzo szkodliwe!
6. Unikaj wszelkich słodkich napojów, zastąp je wodą.
7. Naucz się pić gorzką herbatę.
8. Gdy masz wielką ochotę na słodycze, to zjedz czekoladę. Lepiej unikać ciastek. Potraw mącznych.
9. Staraj się wszędzie chodzić pieszo i to bardzo szybko. Czytałam gdzieś, że paryżanki wszędzie prawie biegną truchcikiem, wciąż w pośpiechu, bardzo aktywne. A jeść uwielbiają, lecz jedzą głównie surówki, sałatki, mięsa.
10. Polecam rower i znowu szybka, męcząca jazda.
11. Uwaga: człowiek chce poczuć szczeście. A słodycze uwalniaja tzw hormon szczęścia. Lecz ten sam hormon i tak samo mocno uruchamiany jest przez wysiłek fizyczny!!! Po meczu, po górskiej wędrówce wracamy zmęczeni i zawsze radośni. Człowiek rozleniwiony bywa rozlazły, zły....
12. Pamiętam, jak dawniej wędrowałam z młodzieżą po górach. Najpierw trudno ich było przekonać, narzekali, ale gdy raz się skusili do przejścia trasy, to potem sami prosili o wyprawę w góry. 13. Jesli masz psa, to zacznij z nim regularrnie wychodzić. Przywyczaicie sie, a korzyść odniosą obie strony!
14. Wyznacz sobie godzinę, np 19.00, po której już niczego nie zjesz.
Zasad ogólna- śniadanie ze dwóch, obiad za jednego, a kolację oddaj biednemu
15. Nie urządzaj żadnych głodówek, bo są bardzo szkodliwe dla zdrowia!
16. Polecam wszelkie prace domowe- one są świetne, a jednocześnie mama będzie zadowolona. Biegaj do sklepu, gdy czegoś zabraknie.
17. W przyszłym roku szkolnym możesz się zapisać na jakiś aerobic, na tańce, na cokolwiek.
Podejrzewam że ten chłopak jednak zwrócił na Ciebie uwagę. Pokaż mu wzgardę! Wzruszaj ramionami, a najlepiej to zdobądź się na jakąś złośliwą uwagę- NP "Jak się nie podoba, to nie patrz", albo "Ja też na ciebie patrzeć nie mogę, ale kulturalnie milczę" albo "kochanego ciała nigdy nie
za dużo" albo "twoja opinia mnie nie interesuje, bo jest ktoś, kto ma inne zdanie".

Niedobrze, że chamskim i pewnym siebie chłopakom dziewczyny pozwalaja na wiele. Trzeba ich umieć usadzić. Oni też mają kompleksy, trzeba się tylko odciąć. Jeśli nie potrafisz się odezwać, to zrób pewną siebie minę, wzruszaj ramionami, prychaj pogardliwie, przewracaj ze znudzniem oczami, wzdychaj ze znudzeniem. To jest tak zwany przekaz niewerbalny i on też przekazuje wiele informacji.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..