nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 26.04.2008 21:00

Zmienić swój image

Już po egzaminie, a ja w liceum chciałabym wiele w sobie zmienić. Jestem gruba i brzydka, w gimnazjum byłam nieśmiała, a teraz chciałabym być zauważona. Jak to siągnąć? Gimnazjalistka

No nie wierzę w tę brzydotę. Może właśnie wakacje przeznaczysz na zmianę podejścia do samej siebie? Do tego niech dojdą starania o poprawę wyglądu- fryzjer, poszukiwania swojego stylu ubierania, który podkresli to, co ładne, a ukryje niedociągnięcia.
Coraz więcej jest programów, które uczą, jak zmieniać swój sposób ubierania, czesania, ale też jedzenia, życia. Zawsze stały motyw to polubić siebie, uwierzyć w siebie.
Prosta zasada- pomyśl, jaką byś chciała poznać koleżankę i sama staraj sie taka być.
Jak najbardziej można podchodzić do różnych dziewczyn, przestawiać się, zagadywać.
Jedna z metod, to wejść do klasy, poszukać kogoś nieśmiałego i jemu pomóc.
Ten motyw świetnie przestawiła Musierowicz w powieści "Kalamburka", polecam.

Pierwsze dni w liceum są ciężkie i ważne. Np ktoś zrobi na Tobie złe wrażenie, ale nie skreślaj go, bo często potem okazuje się, że to świetna osoba. Bywa też odwrotnie. Dlatego od poierwszego dnia warto poznawać osoby- dużo śmiechu, także z siebie, można też proponowac, żeby gdzieś iść po lekcjach, a może zaprosić do siebie, zapisać się gdzieś....
Najpierw uwierz w siebie.
Chłopcy na początku liceum wciąż jeszcze bywają dziecinni, lepiej poczekać, aż zmądrzeją. Oni wejdą do liceum jeszcze bardziej zestresowani, a w stresie wszyscy popełniacie błędy, nie jesteście sobą, każdy coś udaje.
Wyluzuj, wykorzystaj zmianę szkoły, by siebie też trochę zmienić. Na śmiałą i ufną, pogodną. Ale pamiętaj, że osoby ciche, spokojne, mniej znane też są potzrebne i na ogół bardzo wartościowe.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione