nasze media MGN 10/2020
dodane 28.03.2008 21:39

Biedna i mało atrakcyjna

Nie mam pieniędzy na modne stroje. Uczę się dobrze, ale klasa widzi we mnie osobę do tłumaczenia, do dawania zadań. Wiem, że jestem brzyda, ale boli mnie, gdy się ze mnie śmieją. Inne dziewczyny są śmiałe, zadowolone, a ja? Brzydula

1. Uwierz w siebie. Takie pisanie o sobie i wiara w to, ze nie jesteś atrakcyjna, to jest coś na granicy grzechu. Pan Bóg dał Ci pewien typ urody, a Ty go nie widzisz, nie podobasz się sobie i jesteś niezadowolona z prezentu.
2. Mowy nie ma, aby inni dostrzregli Twoją atrakcyjność, jeśli Ty jej nie widzisz. Jutro wchodzisz do szkoły z podniesioną głową, lekko uśmiechnięta, dowcipna, kpiąca z siebie, z innych. Zadowolona. Modlisz się słowami psalmu "Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie"
3. Zadbaj o siebie. Można radzić sobie- biegać po sklepach z używaną odzieżą, wyłapywać promocje i mieć dobre ubrania, na które wyda się niesamowicie mało pieniędzy.
4. Taniej i dobrej fryzjerki trzeba szukać. O włosy trzeba bardzo dbać, tak samo o paznokcie.
5. Moja stara ciocia krawcowa uczyła kobiety pięknego chodzenia, trzymania głowy, wyprostowanych pleców. Twierdziła, że cała uroda na nic, jeśli sie nie otrafi chodzić. Poćwicz w domu z książką na głowie. Polecam.
6. Polecam stare książki Musierowicz, gdzie bohaterki zmagają sie z małą ilością pieniędzy i muszą sobie radzić z wyglądem. Ale to nie wszystko, bo liczy sie też osobowość, pewność siebie, zadowolenie- otoczenie to czuje, przejmuje naszą opinię.
7. Znam studentkę powtarzającą wciąż, że jest brzydka i inni też tak uważają. Jej siostra absolutnie nie jest ładniejsza, ale pewna siebie, radosna, zadowolona i inni uważają, że jest atrakcyjna.
8. Nie dzieje sie z Tobą nic złego. Większość nastolatek jest spragnionych miłości, a właściwie czułości, potwierdzenia swojej wartości. Wiele dziewczyn ma takie samo jak Ty podejście do chłopaków. Jeśli nie masz starszego brata, to trudno dogadać się z chłopakami.
0. Klasa szybko daje różnym osobom stałe "etykietki". Ty trochę pozwoliłaś, by uznano Cię za brzydką. To potrwa, nim to odmienisz. Postawa, uśmiech, nowa fryzura, kilka drobiazgów. To mogą być minimalne sumy, możesz jakoś zaoszczędzić, może i zarobić.
11. Kilka razy dziennie biegaj do lustra, by się uśmiechać do tej dziewczyny, która jest mądra, miła i ładna. Dodatkowo wyobrażaj sobie wiele razy dziennie jakieś miłe wspomnienia- wtedy w sposób naturalny pojawia się uśmiech.
11. No i nie myśl tyle o sobie. Działaj, pracuj, rozwijaj sie, rób coś z pasją.
12. Jeśli jesteś w III klasie, to obiecaj sobie, że do nowej klasy wejdziesz zupełnie inaczej, pełna optymizmu, wiary w siebie.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione