nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020
dodane 04.03.2008 16:02

Lecę w dół

Odkąd jestem w gimnazjum nie chce mi się uczyć, siedzę przy komputerze, przy telewizji, pyskuję, mam wciąż kary. W szkole same głupie koleżanki, a jedyna mądra jest dziecinna. Proszę o pomoc! Gimnazjalistka

Nie wolno nigdy zwalać winy na innych. Noe żył w czasach, gdy dokoła wszyscy koszmarnie grzeszyli. A on szanował Boga, jako jedyny.
Ty i tylko Ty decydujesz o swoim życiu. Jeśli nie zmienisz swojego podejścia do obowiązków, to nie dostaniesz się do liceum, nie zdobędziesz dobrego zawodu, w kolejnej szkole będziesz w jeszcze gorszym towarzystwie.
Jesteś już w wieku, że musisz o sobie decydować. Nikt tego za Ciebie nie zrobi. A Ciebie owładnęło totalne lenistwo. Wyrośnie z Ciebie głupia kobieta, beznadziejna matka. Już dostaję listy od młodszych dzieci, że nie mają kontaktu z mamą, bo mamę nic nie obchodzi, tylko siedzi przy komputerze. Chcesz taka być?
Komputer to świetny wynalazek, ale może też ogłupiać. No i wpadłaś w sidła. Musisz się sama z tego wyplątać. Ja tego za Ciebie nie zrobię. Nie mieszkam z Tobą, nie zamknę Ci dostępu.
Każdy wiek ma plusy i minusy. Łatwo być mądrą i grzeczną dziewczynką. Ale trudno być mądrą i przewidującą, odpowiedzialną nastolatką, która planuje swoje życie, wie, czego chce i dąży do celu.
Swoim lenistwem powoli zamkniesz sobie wiele możliwości. Szkoda.

Ratuj sie sama- to proste. Szybko nadrób zaległości , szybko popraw oceny, potem pracuj na bieżąco, wybierz sobie kilka przedmiotów, na których Ci będzie szczególnie zależeć.
Sama sobie ustal, ile czasu dziennie przy komputerze. Rozpisz to w tabelce. A koleżanek nie oceniaj. Ty odpowiadasz za siebie. Bądź więc dojrzała.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione