nasze media MGN 07/2024
dodane 26.02.2008 15:35

Dojrzały wygląd

Mam 13 lat, ale wyglądam na więcej. Do tego bardzo gruba- 160 cm i prawie 60 kg. Gdy wiozę brata w wózku, to mówią mi dzień dobry. Nie chcę wyglądać tak staro! Szóstoklasitka

Nastolatek nigdy nie jest zadowolony ze swojego wyglądu. Dostaję tyle listów od dziewczyn, które płaczą, że wyglądają dziecinnie. Ty odwrotnie. Bo młodzież nie rozwija się harmonijnie, tylko skokami. Za kilka lat wszystko się wyrówna.
Natomiast przyjrzyj się sobie w lustrze, czy masz odpowiednio młodzieżowe ubrania, czy jadąc z bratem śmiejesz się dużo, mówisz do niego, zachowujesz się jak nastolatka, czy jak dorosła.
Jeszcze trochę i będzie wiosna, a wtedy w lekkich strojach pilnuj młodzieżowego wyglądu. Może mama da Ci na fryzjera, by modnie ściąć włosy?
Nie zamartwiaj się, tylko ciesz się życiem, wędruj z bratem na dalekie spacery, bo ruch to podstawa, baw sie z nim dużo w domu, biegaj, męcz się.
Wielki Post- to dobry moment, by popracować nad charakterem i jeść mniej słodyczy. Ale gruba nie jesteś! W mojej angielksiej książce medycznej znalazłam takie proporcje:
wzrost 165cm- waga-58 kg
wzrost 157 cm- waga 50 kg
Ale u 14-latek ta waga gwałtownie wzrasta, a Ty pewnie jesteś nad wiek rozwinięta i dlatego masz już proporcje 14 latki Np wzrost168 waga 64 kg. Czyli bardzo mało brakuje Ci do ideału. Poza tym trzeba brać pod uwagę budowę kości, bo to też jest ważne.
Absolutnie nie masz problemów z otyłością!!!!
Jeśli koniecznie chcesz zgubić trochę wagi, trzeba się dużo ruszać, unikać słodyczy, szczególnie
mącznych. Kolację jedz wcześniej, a potem zjedz marchewkę. Nie jedz żadnych fast foodów, szczególnie chipsów, nie pij słodkich soków. Znajoma studentka stwierdziła ze śmiechem, że życie jest zbyt piękne i zbyt krótkie, by je tracić na odchudzanie.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..