nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 15.01.2008 13:06

Prawidłowa waga

Mam 158cm i dużo ważę. Od 58-60kg. Czasem chciałabym być anorektyczką, bo one mają łatwe życie. Ile powinnam ważyć? Najlepiej 47kg, jak koleżanka. Wszyscy mówią, że nie wyglądam grubo. Jestem wysportowana, ale co z tą wagą! 12-latka

Mam świetną książkę medyczną, angielską i często podaję czytelniczkom wykresy wzrostu i wagi.
No to już podaję dla Ciebie: waga dla 12-latki- do 52 kg, ale przy wzroście 152.
Z tego prosty wniosek, że waga wynosi tyle kilogramów, ile centymetrów powyżej metra.
Potem, u starszych dziewczyn i młodych kobiet to się zmienia i powinny ważyć nieco mniej. Np 17-latka 162cm i 57 kg. Natomiast u 12-latek jest nieco inaczej: przy wzroście 140 cm 40 kg.
Jednocześnie w normie są też dziewczyny bardzo niskie i bardzo szczupłe, bo one później nagle urosną i nabiorą ciała.
Wniosek prosty: nie masz powodu do zmartwienia!!!!!!!!!
Jesteś wysoka na swój wiek, powyżej przeciętnej, dlatego też masz wagę wyższą od koleżanek. Zawsze trzeba łączyć wagę ze wzrostem. Poza tym istnieje też coś takiego jak budowa kości, budowa ciała. Są np dziewczyny o bardzo drobnych ramionach, drobnych kościach, biodrach.
Natomiast są dziewczyny szczupłe, które są od tamtych szersze w ramionach, w biodrach i one muszą mieć więcej kilogramów.
Nie gadaj takich bzdur, że wolałabyć być anorektyczką. Dobrze wiesz, że to ciężka i trudno uleczalna choroba, nawet śmiertelna. Koszmar. Jeśli jesteś sprawna fizycznie, to tylko się ciesz.
Wnioski:
1. Ciesz się życiem, nie narzekaj, bo jesteś po prostu zdrową i świetnie rozwiniętą dziewczyną.
2. Nie daj się ogłupić modzie na wychudzone i chore dziewczyny. Ciężkie odchudzanie doprowadzające do anoreksji to grzech przeciw 5 przykazaniu.
3. Żyj aktywnie, nie urządzaj żadnych głodówek. Ruch, lekkie pilnowanie tego, co sie je, zupełnie wystarczy. Unikaj chipsów, słodkich napojów, dużej ilości słodyczy. Ale nie histeryzuj, tylko zapewnij sobie sporo ruchu, jeszcze więcej radości życia i dobrego humoru!!!


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..