nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 22.11.2007 16:30

Okruch diabelskiego lustra

Siedzę, płaczę ze złości, wszystko mnie denerwuje. Mama uległa swoim rodzicom, siostra- leniwa i bałaganiara, dziadkowie wtrącający się do naszego życia. Do tego wciąż mam pecha, nie dostaję 5, mimo nauki... Wściekła

Przeczytaj spokojnie początek "Królowej Śniegu" Andersena. To jest baśń o dorastaniu! Wiele nastolatków ma przez jakiś czas okruch diabelskiego lustra w oku i w sercu. Negatywnie oceniasz ludzi i zjawiska- dokładnie jak Kay. Przemyśl to, poczytaj, jakie słowo trzeba było napisać, by Kay został
uwolniony. Pomyśl o tym słowie i o tym, co w jego obliczu znaczą te drobiazgi, które tak bardzo psują Twoje nerwy, na których się skupiasz zupełnie niepotrzebnie.

Świat nie jest czarno- biały. Ma mnóstwo barw i odcieni. A Ty o najbliższych osobach piszesz tylko negatywy. Nie rób tak.
A jeśli już masz diabelski okruch, to pomyśl o łzach żalu, bo tylko one potrafią te okruchy wypłukać z naszego wnętrza.
Te łzy, które ostatnio lecą z Twoich oczu są łzami złości, a złość nigdy nie leczy, wręcz przeciwnie. Złość zawsze ma jedno źródło- nasze wnętrze. Lecz nikt się do tego nie przyzna, lecz szuka usprawiedliwenia- siostra- bałaganiara, oceny poniżej możliwości.
Nie miej złudzeń, że życie ułoży się według Twojego scenariusza. Spójrz na siebie z lekką ironią, spójrz na siebie oczami siostry, a dorosłych nie reformuj, pracuj raczej nad sobą.

Kazanie skończone, jeśli się wściekasz, to je skasuj.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione