nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 28.08.2007 16:22

Zbyt dziecinny wygląd

Mam 13 lat, a wyglądam na 10. Już nie wiem, co robić, by mój wygląd był zbliżony do wieku! Nigdy nie miałam chłopaka, nie robię makijażu, ale chcę dodać sobie lat. Młoda

Nie wiem, jaką masz fryzurę, ale dobrze ścięte włosy mają być głównie modnie uczesane, to jednak dodaje lat. Sądzę, że nie ubierasz się dziecinnie, może staraj się w miarę czesto mieć
coś czarnego, brązowego, ciemnego, a do tego kontrast z jasnym.
Liczy się też troche zachowanie, pewność siebie, czasami lekka powaga.
Ja Cię rozumiem, ale pewnych fizycznych spraw nie zmienimy! Za kilka lat, jeśli będziesz niska, to włożysz obcasy. Potem też będziesz pilnowała kroju bluzek, najlepiej, by były lekko zmarszczone. Dobrze jest włożyć jedną koszulkę na drugą, np pierwsza przy szyi, druga z dekoltem.
Czasami wieku dodaje zachowanie, sposób stawiania pytań, samo zgłaszanie się na lekcjach.
Nie bardzo mogę Ci pomóc na teraz. Ale kilka rad:
1. Zapytaj w rodzinie, kiedy rośli, kiedy zaczęli wyglądać na swój wiek. Bo to się dziedziczy bardzo często, czyli zbadaj rodziców i dziadków.
2. Obejrzyj ich stare zdjęcia, jeśli są. Czy mama, tato wyglądali na młodszych niż byli?
3. Czy rodzice teraz wyglądają na młodszych niz są. Bo są takie osoby.
4. Zapyatj mamę, czy ona nie dojrzała skokowo. Bo to się zdarza.
Uważaj, by sprawa wyglądu nie stała się Twoją obsesją. Zastanów się, co w Twoim wyglądzie jest plusem. Staraj się to pokazać. Bardzo ważny jest sposób chodzenia- wyprostowana, proste plecy, lekki uśmiech. Myślę, że z ubieraniem nie masz problemów, zresztą, teraz są mundurki. Ale czasami jakaś ciekawa bransoletka, drewniane, ciekawe koraliki.
Chłopak się znajdzie! Zapewniam Cię. Tylko trzeba poczekać, przecież w tym wieku wcale nie trzeba mieć chłopaka, zresztą nigdy nie ma przymusu, większość jest sama.
Trzymaj się, niewiele pomogłam, ale rozumiem, życzę optymizmu.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..