nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 23.08.2007 09:41

Tematy rozmów

Koleżanka zorganizowała mecz, będzie trochę osób, a ja się stresuję, jak to będzie, o czym rozmawiać, a jeśli będzie sztywno? Jak się zachowa pewien chłopak, z którego kiedyś zakpiłam? Niepewna

Nigdy nie wolno martwić się na zapas! To nie ma sensu! Myśle, że on nie będzie wracał do dawnych spraw. A gdyby coś zaczął, to Ty zmieniaj temat.
Rozmawiaj o wszystkim- jak było na wakacjach, co się śmiesznego zdarzyło, co może ciekawego być w tym roku, o szkole, nauczycielach, nowinkach z Waszej miejscowości- niech to będzie naturalne.
Bardzo ważna i bardzo przydatna jest w życiu umiejętność prowadzenia rozmowy! Żeby mieć o czym mówić, trzeba dużo czytać, orietnować się w różnych aktualnych wydarzeniach. Nie wiem, co Was interesuje, ale może jakieś ciekawostki sportowe, kulturalne, bo chyba nie polityczne. Ale i tu powinno się znać nazwiska z pierwszych stron.
Rozmowa polega na tym, bv się np dzielić tym, co się ciekawego wie o świecie. Może więc warto dzisiaj coś poszukac na Internecie, czym można by jutro zabłysnąć? A może wywołać jakąś dyskusję? Może o rodzicach, o wychodzeniu z domu? Niech to będzie temat, który wszyscy "czują", mogą się wypowiedzieć.

Tego typu spotkań nie da sie dokładnie zaplanować. Najwazniejsze, to sie nie bój, bo przypomina mi się kawał, jak to sąsiad poszedł do sąsiada pożyczyć coś i po drodze myślał, że i tak tego nie dostanie, bo tamten jęst skąpy, nieżyczliwy. Tak się przejął tymi wyobrażeniami, że zapukał i od razu zaatakował sasiada wyzwiskami. Nawet nie prosił o pożyczkę.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..