nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 04.07.2007 21:13

Za chuda?

Martwię się, bo jestem chyba za chuda. Mam 13 lat i ważę tylko 34 kg! Nie potrafię przytyć. W czasie roku zaczęłam jeść obiady z szkole, były dobre. W domu często nie ma obiadów.... Chuda

13 lat to taki wiek, że jedne dziewczyny zamartwiają się nadmiarem kilogramów, a inne niedowagą. Tymczasem tabele wagi i wzrostu są w tym wieku najbardziej rozstrzelone- chyba tylk ow tym wieku prawidłową wagę mają dziewczyny różniące się nawet 20 kilogramami! Bywają nastolatki tak bardzo , bardzo szczupłe. To bywa rodzinne. Dlatego oświadczam, że Twoja waga jest w normie, w dolnej granicy, ale w normie.
Natomiast zamiast się martwić, powinnaś wziąć się za gotowanie! 13 lat to świetny wiek, by zacząć się uczyć gotować. To jest też rodzaj twórczości artystycznej, to jest piękne hobby. Rozejrzyj się po rodzinie lub sąsiadkach. Z pewnością znajdziesz tam praktyczną panią domu, która poszuka dla Ciebie prostych i pewnych przepisów, która będzie miała czas, by Cię uczyć. Poza tym przecież mama, zmęczona prowadzeniem domu , ucieszy się, że córka chce jej ulżyć, że córka staje się odpowiedzialna. Gotować możesz nie tylko w czasie wakacji. Umów się z mamą- ona będzie coś zaczynała, Ty będziesz kończyć. W ten sposób mama będzie bardziej radosna, rodzina będzie się zdrowo odżywiać. A wagą aż tak bardzo sie nie przejmuj, popytaj mamę, tatę, babcie, bo może ta szczupła budowa ciała to u Was rodzinne.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione