nasze media MGN 07/2024
dodane 12.06.2007 15:59

Pierwszy papieros

Ostatnio koledzy poczęstowali mnie papierosem, potem jeszcze jednym. Zasmakowały mi, zaczęłam pytać, czy ktoś mi da, ale nikt nie miał. Znajomy licealista powiedział, że po dwóch papierosach nie wpada się w nałóg. Gimnazjalistka

Oczywiście, że nie można się uzależnić od dwóch papierosów. Sądzę, że poczułaś się starsza, ważna i to Cię raczej wciągnęło. Papieros zajmuje ręce, a często ludzie nerwowi i niepewni nie wiedzą, co robić z rękami. Tu są one zajęte trzymaniem papierosa, strzepywaniem popiołu, zaciąganiem się.
Dziwię się, bo powinnaś być nowoczesną i myślącą nastolatką, tymczasaem okazujesz się dziecinna. Masz chyba jakieś kompleksy, gdyż papierosami chcesz poprawić swój niby dorosły wizerunek.
Zapaliłaś i to dwa razy, chociaż wiesz, że to jest koszmarnie szkodliwe. Trułaś swój organizm i chcesz to robić dalej. Dziwne.
Uległaś namowie do złego. Okazało się, że masz słaby charakter. Raczej się tego nie wstydzisz, nawet chcesz to kontynuować. Pewnie wnet ktoś poczęstuje Cię narkotykami, najpierw miękkimi, potem innymi, a Ty chcesz wszystkiego próbować?
Każdy mądry człowiek ucieka od tego bardzo szkodliwego dla zdrowia nałogu, a Ty chcesz w to wkraczać? Znowu dziwne. Palenie nastolatków jest grzechem, gdyż szkodzi zdrowiu. Należy się z tego
spowiadać.
Papierosy są bardzo drogie i będą coraz droższe. Ciekawe, skąd będziesz brała na nie pieniądze, jeśli się uzależnisz. Nastolatce powinno zależeć na wyglądzie, powinna dbać o siebie, tymczasem papierosy zabierają mnóstwo kasy i pogarszają urodę- cerę, włosy, paznokcie. Paląc narażasz swoje przyszłe dzieci- będą miały niższą wagę, będą nieodporne, chorowite. Dziwny wybór.

Zrób z sobą porządek, nie żyj fikcją, nie staraj się zrobić na nikim wrażenia. Znam wielu chłopków na poziomie, którzy nie chcieliby mieć kontaktów z palącymi dziewczynami. Paląc, ograniczasz swoje znajomości do rówieśników na niskim poziomie, raczej do tych prymitywnych.

Przemyśl to wszystko, dokonaj mądrych wyborów, bądź sobą, nie udawaj innej dziewczyny.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..