nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 08.05.2007 16:56

Zmienne nastroje

Mam zmienne nastroje. Raz radosna, szczęśliwa, a potem chandra, płacz. Czy to normalne, czy coś ze mną nie tak? 14-latka

Wszystko jest normalnie! Na tym właśnie polega dojrzewanie, że są niesamowicie zmienne nastroje. Jesteś teraz w wieku, że organizm przeżywa burzę hormonalną. Będą momenty, że sama siebie nie będziesz rozumiała, sama na siebie będziesz zła.
Ale nie trzeba się poddawać i w miarę możliwości trzeba rozkazywać samej sobie. Pamiętaj, że kobieta przez większość życia ulega nastrojom zależnie od tego, w której fazie cyklu się znajduje. Czyli: nie dzieje się nic złego, to jest norma, ale w miarę mozliwości staraj się jakoś nad sobą panować, ucz się pogody ducha, nie wpadaj w zbyt wielkie smuteczki. Łzy nie są złe, bo one pozwalają rozładować emocje. Tylko po jakiejś chwili należy się opanować. Bardzo pomocna w tych smutkach jest umiejętność śmiania się z samej siebie! To ważne. Nie traktuj się zbyt poważnie, kpij też z siebie, szukaj okazji do śmiechu, czasami z byle czego. Śmiech to jedna z najlepszych terapii!


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione