nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 03.05.2007 10:58

Dobrze wycelować

Moje życie nie ma sensu. Mam wspaniałych rodziców, dobrze się uczę, ale oprócz nauki nic mnie nie wciąga. Kiedyś jeździłam na oazę, ale to daleko, tam też nie znalazłam tego najważniejszego. Proszę mi coś wskazać! Zagubiona

Rada podana na talerzu, gotowa, nie da Ci takiej radości jak samodzielne zmaganie się z problemem. Do tej pory byłaś grzeczną dziewczynką, wykonywałaś czyjeś polecenia, a teraz czas, by samej podejmować decyzje i ponosić konsekwencje.
1. Podstawą jest stara prawda, że Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Niby to wiesz, ale to jest puste zdanie, jesli nie zapełni się go treścią. Masz o czym myśleć.
2. Znasz Ewangelię o Dobrym Pasterzu. Mądra owca: słucha / czyli czyta bez końca biblię i różne komentarze/, jest szczera / to sprawa spowiedzi/, idzie za Pasterzem/ czyli naśladuje/ Pomyśl, jak wprowadzić to w życie.
3. Iść za Jezusem to głównie odwrócenie uwagi od siebie. Cała Boża logika jest odwróceniem ludzkiej logiki. Najszczęśliwsi są ci, którzy nie myślą o sobie, tylko o innych! Którzy mają pasje, którzy widzą piękno w drobiazgach i przede wszystkim pomagają innym!
4. Karol Wojtyła żył pełnią życia także w Twoim wieku. Co robił? Nauka, hobby / teatr/, kościół / codziennie , doskonalenie duchowe / kółko różańcowe/, sport/ piłka nożna/, turystyka/ chodzenie po górach i rower/
Wniosek krótki: był niesamowicie zajęty, nie miał wolnego czasu, chciał poznać jak najwięcej, by potem dobrze wybrać!
Wniosek- czas młodości jest czasem szukania, a szukamy poznając!
5. Znajdziesz sens, gdy odwrócisz uwagę od siebie. Narazie lubisz się uczyć, ale czujesz pustkę w czasie wolnym. Bo nauka to coś, co służy Tobie, to inwestycja w Ciebie. Wniosek- pomyśl, komu możesz służyć. Czy w pobliżu jest ktoś, np babcia, sąsiadka, ciocia z dzieckiem lub dziećmi,
koleżanka z problemami naukowymi.
6. A może przydałoby się zwierzątko, którym będziesz się opiekować, za które będziesz całkowicie odpowiedzialna?
7. Szukaj swoich talentów poza nauką. Czy potrafisz gotować, piec? Czy lubisz coś robić poza nauką, czytaniem? Czy w jakiejś dziedzinie Twoje wiadomości są daleko poza poziomem szkoły?
8. Może przez te lata byłaś za bardzo skupiona na lekcjach i stąd ta pustka? Czy masz przyjaciół? Albo zwykłe koleżanki? Czy potrafisz sie z nimi śmiać? Zaproś je, zorganizuj ciekawe spotkanie.
9. Brak Ci entuzjazmu, a entuzjasta to ktoś, kto jest na szczycie swiata. Ty byś tam chciała się wspiąć, ale by to uczynić, musisz podejść do czegoś z entuzjazmem! Szukaj tej dziedziny, która Cię wciągnie.
Hasło tych poszukiwań- "Miłości ludzkiej stacyjka uboga- kochać człowieka by zdążyć do Boga"./ to słowa Jana Twardowskiego/


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione