nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 26.04.2007 15:34

Totalny bezwład

Od roku wykańcza mnie lenistwo. Gonią mnie terminy, a ja się nie mobilizuję, marnuję mnóstwo czasu. Obżeram się słodyczami, siedzę przy telewizji i komputerze. W pokoju mam bałagan. Tyle spraw mi umyka, martwię się tym! Załamana

Lenistwo jest typową cechą ludzi, przecież z powodu lenistwa powstało tyle świetnych wynalazków!
Ale lenistwo jest zgubne, dlatego znalazło się wśród 7 grzechów głównych!
Rozumiem dobrze Twój problem, bo chyba każdy się z nim zmaga z wyjątkiem osób nadpobudliwych.
Na swoją obronę masz wiek- 15 lat to taki moment, gdy dziewczyny są skrajnie rozlazłe! Tu działa natura. Przygotowanie do doroslości i wielkiej pracy organizmu.
Postawiłaś świetną diagnozę, więc czas na leczenie.
1. Zakładasz dzienniczek i robisz plan pracy na każdy dzień. Gdy przeczytasz tę wiadomośc, to od razu liczysz godziny do snu i planujesz czynności- co będziesz robiła, od której do której.
2. Twój pokój ma lśnić. Wieczorem wytwórz nawyk sprzątania - czyli kładzenia każdej rzeczy na miejsce. Przez te kilka dni porządkuj pokój etapami, po jednym metrze- zacznij od okna w stronę drzwi.
3. Zaplanuj naukę, by trochę nadrobić zaległości.
4. Zastanów się, co bardzo chcesz w tv oglądać, a z czego możesz zrezygnować. Nie daj sie zwariować, najwyżej jedna godzina dziennie!
5. Wyznacz sobie czas na Internet! Nie przekraczaj go. Znam mnóstwo nastolatków, które nie wchodzą codziennie! Pomyśl o tym.
6. Zastanów się, komu byś mogła pomóc- rodzina, sąsiedzi, znajomi- mogą to być starsi lub małe dzieci, młode mamy. Pomaganie innym bardzo pomaga nam samym, uczy organizować czas!
7. W zdrowym ciele zdrowy duch! To prawda. Musisz mieć dużo ruchu!!! Zacznij robić gimnastykę, planuj codziennie szybki marsz lub bieg. Masz psa- regularne spacery. Masz rower- codzinnie 15- 30 minut i to szybko! Może jakaś koleżanka też się za siebie weźmie, wtedy razem się wspierajcie.
8.Zamień słodycze na owoce lub warzywa, lub jogurty. Przynajmniej część. Człowiek przejedzony jest rozleniowiony i ospały. Jedzenie jest czasami czynnością zastępczą, wcale nie jemy z głodu.
9. W nowym roku szkolnym musisz się gdzieś zapisać, bo im więcej mamy obowiązków, tym lepiej organizujemy czas!
10. Szukaj swoich talentów, swoich pasji i pracuj nad ich rozwojem!
Już wiesz, że tyle rzeczy przechodzi obok Ciebie, że coś tracisz, dlatego zatrzymaj ten proces!Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..