nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 24.04.2007 17:53

Moje zmartwienia

Zawsze najlepiej mają ci, którzy potrafią sobie podporządkować ludzi, często nieuczciwie, oszukując ich. Ludzie nie akceptują inności, słabości i wad. A przynamniej ja takich wielu nie spotkałam. Zasmucona

Młodzież jest radykalna i idealistyczna. Wyraźnie widać to u Ciebie. Z wiekiem będziesz coraz bardziej tolerancyjna. Bardzo polecam całą twórczośc Jana Twardowskiego, on był taku wyrozumiały dla innych i surowy dla siebie. Często z siebie się śmiał. Rozumiem Twoje problemy. Rozumiem Twoją wściekłość, gdyż ja pracując w szkole też mam dni pełne rezygnacji, gdy widzę zarozumialstwo i całkowity
brak ciekawości świata. Dlatego wiem, dlaczego nie chcesz się odezwać. Ale zapewniam Cię, że nie wszyscy są tacy, że musisz dalej szukać, że nie wolno Ci się poddawać!!!
Nie ulegaj. Jeśli jesteś do czegoś przekonana, to tak właśnie rób, choćby wszyscy Cię krytykowali.
Rozumiem, że denerwują Cię spryciarze. Zapewniam Cię, że cwaniactwo ma krótkie nogi, a uczciwość popłaca. Nawet jeśli teraz tracisz, to i tak zyskujesz, bo masz czyste sumienie, masz przekonanie o swojej uczciwości.
Wszystkie Twoje zarzuty są słuszne. Ale jednocześnie trzeba zachować optymizm, pogodę ducha, nie ma sensu być obrażonym na cały świat. Ksiądz Twardowski napisał, że "świat sam wszystkie świństwa zwymiotuje, a Jezus jak łza matki na starym klęczniku".
Proszę Cię, byś nie zgorzkniała, byś wciąż szukała dobrych ludzi, bo oni są, tylko nie tak hałaśliwi. Duszpasterstwa akademickie, jakieś grpuy hobbystów, pasjonaci, szukaj!Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione