nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 20.03.2007 14:19

Obrót o 180 stopni!

Nie lubię siebie! Jestem do niczego! Nie nadaję się do niczego! Brakuje mi przyjaciół, koleżanek, nie ufam nikomu. Kiedyś mnie zraniono i teraz nawet do dobrch osób nie mam zaufania. Chcę się zmienić o 180 stopni, ale jak?! Załamana

Pierwsze zdanie tłumaczy wszystko. Niczego nie zmienisz, jeśli nie polubisz siebie!!!!! Zaraz siadaj do komputera i napisz mi, jaki przedmiot lubisz, co lubisz robić, jakie książki, jakie filmy, muzykę, co robisz całymi dnaimi oprócz nauki. A może lubisz zwierzęta, rośliny, malarstwo, sport? Co wbudza Twój entuzjazm? Każdy entuzjasta przebywa metaforycznie na szczycie świata!
Zamknij oczy i przypomnij sobie chociaż 5 miłych zdarzeń, sytuacji, osób, które lubisz, kochasz, cenisz.
Piszesz, że jesteś do niczego. To grzech!!! Bóg powołał Cię do życia. Rodzice tylko dołożyli się do tego swoją miłością. Na nic by się ta miłość nie zdała, gdyby nie Miłość Boga. Nie odrzucaj Go! On jest w Tobie i w każdym człowieku zakochany! I wciąż odrzucany. Wyobraź sobie mamę, ktora całą noc szyje dla małej córeczki ubranka dla lalek, by dać to rano jako prezent urodzinowy. A córka wstaje, spogląda z pogardą i mówi: "To ma być prezent?! Nie chcę!" Ty się zachowujesz wobec Pana Boga jak ta córka.

Gdy byłam w Twoim wieku, zainteresowałam się literaturą wojenną. Dużo powieści przeczytałam i wciąż dziękowałam, że nie musiałam czegoś takiego przeżyć. Ty dostałaś wiele prezentów- oboje rodziców, dom, majątek, pewnie też zdolności i wiele innych. Ty to odrzucasz i wydziwiasz.

Zależy mi na Tobie, dlatego tak ostro pisze, byś pojęłą prawdę!!!!! Jeśli myślisz o obrocie o 180- stopni, to tylko zakręci się w głowie i nie zmieniasz niczego.
Dlatego doradzam metodę małych kroków.
1. Módl się o siły i entuzjazm
2. Oddaj Panu Bogu swoje zmartwienia
3. Zacznij o sobie dobrze myśleć
4. Zmień się zewnętrznie- fryzura, strój ogólna dbałość, ale nie mkijaż i farba. Traktuj to jak pracę
plastyczną, jak opakowanie prezentu od Boga
5. Rób sobie ćwiczenia radości- przypominaj wesołe zdarzenia, miłe chwile, dobre osoby
6. Inne ćwiczenie radości- wypisz na kartce 5 osób z klasy i obok każdej wypisuj zalety. Staraj się o każdym dobrze myśleć!!!
7. Próbuj w różnych sytuacjach szukać dobrej strony.
Już dzisiaj weź się do pracy, a potem dodawaj kolejne punkty, może juz samodzielnie?


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione