nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022
dodane 08.03.2007 15:39

Zagubienie

Jestem chyba niepotrzebna i bezużyteczna! Zawsze chcę mieć rację, a gdy nie mam, czuję się beznadziejnie! Do tego nie mam chłopaka! Przeczytałam wszystkie tomy Harry'ego, gdzie życie towarzyskie kwitnie- chodzą ze sobą.... Gimnazjalistka

Nie ma ludzi bezużytecznych! Pan Bóg dla każdego wymarzył coś pięknego, ale my mamy swoje scenariusze, często bardzo kiczowate, oparte na naiwnych serialach. Wpatrujesz się w ekran, zazdrościsz komuś kontaktu z mamą, ale ze swoją się nie rozmawia, chce się filmowej przyjaźni, ale dla koleżanek brakuje czasu, bo spieszysz się na serial. Może w tym czasie można by zaprosić koleżankę, razem się pouczyć, pomyśleć, gdzie by tu zacząć działać jako wolontariusz? Gimnazjaliści mają tyle energii, a zużywają ją tylko na siebie, skupieni na wątpliwym pojęciu szczęścia. Trzeba się trochę wysilić i szukać własnej drogi. Im więcej się włoży pracy w te poszukiwania, tym lepszy będzie efekt. Nikt Ci już nie poda nic gotowego, trzeba samemu szukać.
Chyba źle odczytałaś poszczególne tomy. Rowling świetnie pokazała, jak Harry i Ron nie radzą sobie z emocjami, w koleżance widzą tylko kumpla, jak nie potrafią nawet dziewczyny na bal zaprosić, nie potrafią się na balu zachować. Pewnie, że literatura to nie życie, fabuła ma swoje wymogi, ale na ogół powieści dla młodzieży pomagają w dorastaniu. Polecam Musierowicz, Siesicką.
Nie wmawiaj sobie, że jesteś bezużyteczna, bo Twoje nastawienie udzieli się otoczeniu, a skwaszona mina, niechęć do siebie i świata odstraszą każdego. Wciąż powtarzam, że to wieklkie pragnienie idealnej Miłości jest pragnieniem Boga, ale chyba trzeba samemu dojśc do tego wniosku.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione