nasze media Najnowszy numer MGN 04/2019
dodane 06.02.2007 14:25

Dziwny kolega

Rozmawiam z kolegą od dawna na gadu. Lecz w szkole on mi nawet "cześć" nie mówi. Dlaczego tylko na gadu potrafi normalnie się zachowywać? 14-latka

Łatwo być odważnym na gadu, wirtualnie. Internet pozwala ukryć własną nieśmiałość, zrezygnować z mowy ciała, czyli nie trzeba patrzeć w oczy, gestykulować, pilnować mimiki. Internet ukrywa jąkanie, czerwienienie,nieporadność. Skołowani filmami i czasami zachowaniem dziewczyn chłopcy już sami nie wiedzą, co te dziewczyny w nich cenią. Jest potrzeba rozmowy z koleżankami. Ale trzeba wtedy przełamać wstyd, narazić się na kpiny złośiwych kolegów, wytrzymać plotki, że się zakochało.
Zapytaj go, dlaczego tak się zachowuje. A może inni chłopcy zabiorą głos w tej sprawie? Bo czy nie jest to pójście na łatwiznę? Chcecie rozmawiać z koleżankami, ale żaden nie odważy się pierwszy, udajecie przed sobą jakiś bezdusznych twardzieli gardzących dziewczynami, a gdzieś tam po cichu może każdy ma koleżankę, z którą rozmawia. Czy to nie jest tchórzowskie?
Czekając na wypowiedzi chłopaków, radzę, by dziewczyny spróbowały zmienić obyczaje w klasie. Razem i i osobno próbujcie rozmawiać. To jest normalne życie. To nie świadczy o zakochaniu. Dostaję też coraz więcej sygnałów, że chłopcy nie mówią koleżankom nawet "cześć". Jak jest u Was?


Więcej listów:






















zadaj pytanie...






« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 03.03.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 13.02.2019
  łączna liczba komentarzy: 25
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 28.02.2019
  łączna liczba komentarzy: 105
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 15.02.2019
  łączna liczba komentarzy: 36