nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 12.12.2006 15:37

Osłabienia i omdlenia

Zemdlałam na w-fie. Badania niczego nie wykazału oprócz anemii. Ale mi dalej jest słabo i mam mdłości. Do tego koleżanki bardzo mnie obgadują! Czy to normalne objawy dojrzewania? 11-latka

!Mdłości i omdlenia nie są typowe dla dojrzewania. Owszem, w tym wieku jest się najsłabszym. Pilnuj zdrowego odżywiania, pilnuj, by nie siedzieć za dużo przy komputerze, by mieć sporo ruchu w ciągu dnia. Zemdlenia mogą się zdarzać, gdy dziewczyna musi długo stać albo po niezwykłym wysiłku.
Dobrze, że oprócz anemii nic nie masz, ale anemia osłabia organizm, więc daj mu potrzebne składniki!!! To ważne, bo organizm potrzebuje bardzo dużo energii. Może te mdłości przejdą, gdy zaczniesz miesiączkować? Teraz jesteś na etapie burzy hormonalnej, osłabiona, więc pilnuj ruchu, ale
niezbyt męczącego. Pilnuj odpowiedniej ilości snu! W zdrowym ciele zdrowy duch. Jeśli nadal będzie Ci niedobrze, trzeba szukać pomocy u lekarzy!
Pamiętaj, że bardzo dużo zależy od psychiki! Musisz się poczuć pewna siebie, nie martwić się plotkami Nie skupiać się za bardzo na sobie!!! Wchodzisz w wesoły i piękny wiek. Niczym się martw!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..