nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 21.09.2006 12:19

Czarna paczka

Tworzymy paczkę punków, buntujemy się przeciwko aborcji, narkotykom, złu. Zarobiliśmy pieniądze i daliśmy misjonarzowi. Kilka dziewczyn ma kolorowe włosy, chodzimy ubrani na czarno, a ostatnio tato zabronił mi się z nimi spotykać, chociaż nie robimy nic złego, chodzimy do kościoła. Buntowniczka

Pięknie opisałaś Waszą działalność. Jakoś wierzyć się nie chce, że jesteście tak idealni. Czy napisałaś całkowitą prawdę? Czy swojemu tacie opowiadałaś o pomocy misji? Czy pokazujesz swoich przyjaciól w kościele? Dla rodziców jesteś skarbem największym i oni są za Ciebie odpowiedzialni! Ostatnio wszyscy krytykują rodziców za ich uległość, brak zakazów, partnerskie układy z dziećmi. Jak świat światem dzieci się złościły na zakazy, marzyły o dorosłości i planowały przyszłość. Jeśli ojciec na
wszystko Ci pozwoli, to o czym będziesz marzyć?
Może spisz na kartce w punktach Wasze plusy i przedstaw je tacie. Albo wypisz jego zarzuty, a obok na każdy minus wpisz Wasze plusy i takie zestawienie przedstaw.
Rozmawiaj z tatem, nie stawaj po drugiej stronie. Pytaj, co w jego stroju i sposobie bycia nie podobało się dziadkowi i babci. O to samo pytaj babcię! Każde pokolenie ma swoją modę, która szokuje, która się nie podoba, ale należy zachować granice dobrego smaku i przyzwoitości.
Tato zna Cię dobrze i jego nie oszukasz tak, jak możesz zrobić ze mną, jeśli piszesz nieprawdę.
Pokaż, że jesteś odpowiedzialna. Przecież nie zerwiesz wszelkich kontaktów z przyjaciółmi,
jeśli są oni ludźmi wartościowymi! A tak mi ich przedstawiłaś. Znasz Anię z Zielonego Wzgórza? Dostała zakaz spotykania się z Dianą. Przestrzegała go, ale przez to Diana nie przestała być jej przyjaciółką. Nie stawiaj problemu tak, że albo tato albo przyjaciele. Rodzina jest najcenniejsza! Cenni są też przyjaciele, o ile nie mają na nas złego wpływu, a tego do końca nie jestem pewna! Ojca musisz szanować, ale możesz mu tłumaczyc, udowadniać , że jesteś odpowiedzialna! Nigdy krzykiem, obrażaniem się, tylko dyskujsą i dobrym zachowaniem, konkretnymi argumentami. Walcz o przyjaciół, jeśli są tego warci, ale walcz w sposób dojrzały, bo rodziców ma się jednych i mało kto będzie Cię w życiu tak kochał jak oni!!!! Te zakazy dają właśnie w trosce o Ciebie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione