nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022
dodane 28.07.2006 15:00

TERROR ODCHUDZANIA

W mojej szkole panuje wielka moda na odchudzanie. Mam 171 cm wzrostu, ważę 54 kg i sądziłam, że nie muszę się odchudzać. Ale może się mylę? Gimnazjalistka

Dziewczyno, jesteś idealnie szczupła i ciesz się, że nie masz kłopotów z nadwagą. Wspieraj duchowo grubsze koleżanki, gdy te odchudzające się wariują i zmuszają inne do obsesji na ten temat. Miałam kiedyś studentkę na praktyce, która do szczupłych nie należała i absolutnie się tym nie przejmowała. Powiedziała, że życie jest zbyt piękne i zbyt krótkie, by tracić czas i nerwy na odchudzanie. Piszę Ci o tym dlatego, byś pomagała zagubionym koleżankom. Bo w niektórych klasach panuje terror odchudzania i te, które mają nadmiary, bywają odrzucane. Zrób coś dla koleżanek, nie pozwalaj, by dochodziło do takiego szału, który doprowadzi w końcu do anoreksji u wrażliwych dziewczyn. A chyba widziałaś już w telewizji, do czego może to doprowadzić. To trudna do wyleczenia choroba.
Jesteś szczupła! Pomagaj innym i zwalczaj głupią modę. Jeśli się któraś będzie odchudzać, to tylko mądrze, bez głodówek. Podnoś na duchu inne!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione