nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022
dodane 11.07.2006 08:52

POSZUKIWANIE PRACY

Jestem gimnazjalistką. Podczas wakacji chciałabym zarobić trochę pieniędzy, bo w domu się nie przelewa. Chciałabym odciążyć mamę i nie prosić o kolejne rzeczy. Gimnazjalistka

To świetnie, ze chcesz zacząć pracować! Przede wszystkim pytaj wśród znajomych swoich rodziców, czy nie potrzebują młodej dziewczyny do jakiś prac. Może wśród znajomych są jakieś zamożne i zapracowane osoby, które chciałby, by ktoś sprzątał ich dom, albo wychodził z psem, a może nawet zajmował się dzieckiem.
Może ktoś szuka młodych do zbioru truskawek, porzeczek itd. Ogłoszenia są w lokalnej prasie, ale możesz pytać na plantacjach truskawek, porzeczek, w sadach...
Może na osiedla bogatych domków potrzebują kogoś do koszenia trawników, do zamiatania podwórka, do dbania o ogród. A może gdzieś blisko mieszka samotna osoba, która potrzebuje kogoś do robienia zakupów, do sprzątania.
Jeśli złapiesz jedną pracę i będziesz w niej bardzo dobra, to jeden poda drugiemu informacje o Tobie. Trzeba tylko być odważnym. Najważniejsze to pytać i jeszcze raz pytać.

POBIERZ KORKI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione