nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021
dodane 15.08.2011 12:13

Porażka

Zakochałam się w jednym chłopaku i to mocno. Najpierw myślałam, że on też, ale szybko mu minęło. Zakochał się w mojej przyjaciółce. Bardzo mi z tym ciężko. Jestem brzydka, nieciekawa. Koleżanki mnie pocieszają, ale co to daje? Odrzucona

Sytuacja jest przykra, bo to jest bardzo przykre, gdy chłopak, który się nam podoba, chodzi z naszą
przyjaciółką. Każdy człowiek zna uczucie odrzucenia, wie, jakie to niemiłe. Ale spójrz na to inaczej:
1. Piszesz, że przyjaciółki Cię pocieszają. No to ciesz się, że masz przyjaciółki. To takie ważne. Tyle dziewczyn pisze do mnie, że brakuje im nawet koleżanek. A Ty je masz, więc doceń to. Kobieca przyjaźń jest
ogromnie w życiu potrzebna. Psycholodzy mówią, że jedna kobieca rozmowa ma wartość wizyty u psychologa.
2. Serce nie sługa. Ty się zakochałaś w nim, a on w Twojej przyjaciółce. Pomyśl, że gdzieś żyje chłopak, który jest Ci przeznaczony. Zamiast się martwic, warto szeroko otworzyć oczy i zacząć się uważnie rozglądać. Bo może poznasz go jeszcze w tym roku, a może jeszcze nie. A może już go znasz? Nie martw się brakiem wzajemności, tylko przyglądaj się innym chłopakom, ale tak, by oni się niczego nie domyślili.
3. Znawcy mówią, że dziewczyna powinna w takiej sytuacji wzruszyć ramionami i powiedzieć z lekkim uśmiechem- "trudno, nie docenił mnie, to jego strata."
4. Nie mów, że brakuje Ci urody. Uwierz w siebie, uśmiechnij się, wyprostuj, zmień coś w sposobie chodzenia, może w fryzurze, a przede wszystkim uwierz, że masz wiele zalet charakteru i wyglądu. Idealny nie jest nikt. Ale każdy ma też wiele zalet. Myśl o nich, ciesz się z nich, podkreślaj je. Jeśli Ty będziesz o sobie dobrze myślała, to tak samo pomyślą inni.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione