nasze media MGN 07/2024
dodane 15.08.2011 10:33

Niepotrzebne lęki

Mam cudownego, mądrego i bardzo wartościowego, wierzącego chłopaka. Nie sądziłam, że może być tak ślicznie. Ale bardzo się martwię, bo on od września pójdzie do renomowanego liceum. Pewnie pozna tam ciekawe, mądre dziewczyny. Męczy mnie zazdrość, nie wiem, czy o tym mówić? Niepewna

Nie bądź tak bardzo zazdrosna. Walcz z tym. Powiedz mu o obawach. Ale miłość wiąże się z zaufaniem i Ty powinnaś mu ufać. Chłopak nie jest rzeczą. Nie odgrodzisz go od innych dziewczyn. Zawsze będzie miał różne koleżanki- w szkole, na studiach, w pracy. Jesteście bardzo młodzi i może nie przetrwacie jako para. Ale teraz należy się cieszyć tym, co jest! A jest pięknie. Wielką wadą dziewczyn jest to, że nie potrafią się cieszyć tym, co mają, tylko martwią się na zapas.
Obawami, scenami zazdrości, pytaniami, podejrzeniami wiele osób zepsuło piękne uczucia. Dlatego raz mu powiedz, że tak bardzo obawiasz się innych dziewczyn, które pozna w nowej szkole. Poproś, by zawsze był z Tobą szczery, by od razu powiedział prawdę, gdyby w jego życiu pojawiła się inna dziewczyna. Ale ten temat porusz tylko RAZ i na tym koniec.
Wnioski końcowe
- Nie psuj tego, co jest piękne
- O dobre uczucie należy się modlić. Oddaj Panu Bogu to zmartwienie i proś, by Tobą kierował.
- Zazdrość musi mieć granice, bo brak zaufania obraża chłopaka
- Prawdziwa miłość to ufność.
Ciesz się życiem, dziękuj za dobrego chłopaka i dbaj o to uczucie jak o delikatną roślinkę.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..