nasze media MGN 07/2024
dodane 14.03.2010 17:07

Mimo chamstwa właśnie on...

Marzę o pewnym koledze, który jest w stosunku do mnie chamski. Z innymi dziewczynami nawet miło rozmawia, a ze mną nie. Tak bym chciała, by zwrócił na mnie uwagę w inny sposób, by się dowiedział, co do niego czuję... 12-latka

Przeanalizuj sytuację. No jak możesz marzyc o chłopaku, który jest dla Ciebie chamski? Napisałaś, że dla
innych jest miły. No to może Ciebie nie lubi? Chyba, że to nie jest chamskie zachowanie, tylko takie młodzieńcze dokuczanie?
Jeśli nie czujesz się obrażona jego zachowaniem, to musisz opanować nieśmiałość i od czasu do czasu jednak zwrócić mu uwagę, że coś głupiego powiedział? Takie dowcipne uwagi, np "mógłbyś się bardziej kulturalnie odzywać", "zmień ton, gdy do mnie mówisz". Raczej pokaż, że Ci jego zachowanie nie podoba. To bardziej zwróci jego uwagę, niż wpatrywanie się w niego, uleganie jego chamstwu. Chłopcy mają wrodzony instynkt zdobywania dziewczyny- chcą się o nią starać, próbować do siebie przekonać. Tymczasem
współczesne dziewczyny najczęściej same mówią chłopakowi, że się im podoba. Odbierają chłopakom ich odwieczną rolę.
Opanuj nieśmiałość, bądź pogodna, rozmawiaj z wszystkimi, a jemu się nie narzucaj. Nawet przeciwnie- lekceważ go. Gdy się głupio odezwie, to powiedz w stylu: "do mnie mówiłeś? Ja na takie zaczepki nie odpowiadam" i dumnie się odwróć. To go może trochę skierować w Twoim kierunku bardziej niż jakieś prośby.
Inny dobry sposób to organizowanie na przerwach ciekawych rozmów, zabaw i dużo śmiechu. To budzi ciekawość innych. Zaczną podchodzić, dołączać się do Was. Gdy tylko zrobi się ciepło, zapraszaj koleżanki na rowery, na boisko. Jestem pewna, że koledzy dołączą. Niech z Was się zrobi wesoła grupka rówieśników. Im większa, tym lepiej. Wobec kolegów możesz być nieśmiała, ale wobec dziewczyn taka pewnie nie jesteś, więc jak najprędzej wprowadź nowe zwyczaje do Waszej klasy...Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..