nasze media MGN 05/2024
dodane 08.02.2010 14:54

Siostra kolegi

Zakochałem się w siostrze kolegi. Ona uczy się w równoległej klasie. Nie wiem, co o mnie myśli, czy mam szanse. Boję się, by kolega się nie śmiał, by inni się nie śmiali. Proszę mi dokładnie napisać, co mam mówić, jak się zachować... Zakłopotany 12-latek

Obawiam się, że inni będą się trochę śmiać, bo tak to już bywa. Pracuję w podstawówce i jeśli ktoś jest w kimś zauroczony i to wygada, to inni się śmieją, ale nie jest to złośliwe. Moje rady są proste, ale Ty sam musisz zdecydować, czy je wykorzystasz:
1. Zacznij jej mówić "cześć", ale w taki specjalny i staranny sposób, przyglądając się przy okazji
2. Tak wędruj po szkole, by wciąż ją spotykać. W pewnym momencie powiedz, że to chyba przeznaczenie, bo wciąż ją widzisz. Powiedz to żartobliwie i radzę, by pierwsze rozmowy były właśnie na wesoło.
3. Jeśli chodzisz czasami do jej brata, to teraz rób to częściej i rozglądaj się uważnie, czy ona jest w domu. Jeśli tak, to staraj się z nią chociaż chwilkę po koleżeńsku pogadać.
4. Możesz do nich dzwonić na domowy telefon i jeśli kiedyś ona odbierze, to koniecznie pokaż, że się z tego bardzo cieszysz.
5.Można zorganizować spotkanie kilku osób- jej brat, ona, jeszcze kilka osób i grać w jakieś gry towarzyskie, planszowe. Albo zorganizuj grupkę, która pójdzie razem na śnieg, na lód. Na początku lepiej, gdy będzie Was więcej, ale w tej dużej grupie Ty pokazuj, że ją lubisz bardziej od innych, że ona jest dla Ciebie najważniejsza.
6. Rozmawiaj z nią wesoło o wszystkim- jak z kolegami. Ale nie zapomnij powiedzieć jakiegoś komplementu, że ładnie wygląda itd Nie mów przez pierwsze tygodnie żadnych wyznań, bo najpierw musisz wyczuć, czy ona też Cię lubi.

Jeśli jednak coś Cię będzie hamowało i nie zdobędziesz się na odwagę, to też dobrze, bo to jasny znak, że jeszcze masz czas na te problemy. Za jakiś czas odwaga się pojawi i wówczas będziesz śmiało rozmawiać koleżankami.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..