nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022
dodane 23.01.2010 21:17

Ból i wściekłość

Nim się zaczęło coś na poważnie, to już się skończyło. Od początku tego roku zaczęliśmy się spotykać. Nie wyznałem niczego, chciałem być pewny, zresztą, moje zachowanie mówiło za siebie. I nagle koniec. Koledzy radzą, by ją olać, by nawet cześć jej nie mówić. Wściekłość mnie roznosi i chyba już długo na żadną nie spojrzę... Licealista, lat 18

"Olewanie" jej byłoby dziecinne. Bądź na poziomie i mów cześć. A gdy pierwszy ból minie, to możesz ją poprosić o rozmowę i opowiedzieć, jakie te spotkania i rozmowy były ważne dla Ciebie. Możesz się zapytać, czym były dla niej...ale do uczucia nikogo nie można zmusić. Jeśli ona nic nie czuła, dla niej to było koleżeństwo, to trudno.
A co dalej? Nie wiem, trzeba słuchać serca. Ono samo sprawi, że Twoje uczucie przejdzie albo nie. To się czuje i choćby wszyscy coś doradzali, to zrobisz tak, jak serce każe. Zaufaj też Bogu /losowi/, że jeśli jakieś uczucie pada, to może dla nas dobrze? Może tak będzie lepiej? Prosząc o kogoś lub o coś warto też powtarzać takie słynne zdanie Matki Bożej "bądź wola Twoja" Myślę, że bardzo ją zaskoczysz, jeśli będziesz mówił cześć, jeśli zapytasz, co słychać, a wreszcie poprosisz o rozmowę. Bo w sumie warto by się dowiedzieć, dlaczego tak się sprawa zakończyła, niech ona to wyjaśni, może popełniłeś jakiś błąd? Ale jeśli to dla Ciebie za trudne, to też rozumiem i wtedy tylko uprzejme "cześć oraz czekanie, aż smutek minie. Dbaj o siebie i o swój rozwój. Nie bój się kolejnych uczuć. Młodość to czas poznawania wielu dziewczyn. To też boli, ale cierpienie należy do życie.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione