nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018
dodane 03.01.2010 20:40

Tematy rozmów

Chcemy się wnet spotkać z kolegą, z którym głównie piszę na gadu. Znamy się tylko z widzenia, ale od dłuższego czasu jesteśmy w kontakcie internetowym. Obawiam się, że zabraknie nam tematów do rozmów. Jakie tematy najlepiej poruszać? 12-latka

Pierwsze spotkania zawsze są sztywne i trudno się rozmawia, bo oboje chcą dobrze wypaść. Najlepiej rozmawiać o szkole, o muzyce, o filmach, o sporcie. Polecam, abyś się dowiedziała, co go interesuje i co lubi i na ten temat naciągała rozmowę. Jeśli on lubi jakiś sport, to nawet jeśli się na tym nie znasz, pytaj o zasady itd. Zawsze robi się wesoło, gdy wspomina się dzieciństwo. Na pewno oglądaliście te same bajki, możesz o tym zagadać. Można szukać jakiś wspólnych znajomych, może się znajdą. No i pytaj, jaką ma rodzinę, jakich ma nauczycieli, kolegów, co lubi jeść, a czego nie znosi.
Pamiętaj, że jesteś jeszcze bardzo młodziutka i takie chodzenie to raczej koleżeństwo i przyjaźń. Ale dobrze jest uczyć się rozmawiać z chłopakiem. Gdyby po kilku spotkaniach rozmowa nadal nie wychodziła, to znak, że zaczęliście zbyt wcześnie.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek