nasze media Najnowszy numer MGN 02/2021
dodane 09.11.2009 14:54

Brak chłopaka

Brakuje mi chłopaka. Moja 11- letnia koleżanka ze szkoły mówi, że miała ich już 7. Ja nadal nie mam ani nie miałam żadnego, nawet żaden mi się nie spodobał. Myślę, że podobam się 2 kolegom z klasy, ale oni niechcieliby umawiać się na randki ani nawet spotkania. Smutna 12 latka.

Pracuję w szkolnictwie od 33 lat i zapewniam Cię, że większośc dziewczynek w Twoim wieku nie ma chłopaka. A jeśli twierdzą, że z kimś chodzą, to jest to raczej zabawa, udawanie starszej, chodzenie na niby. Kompletnie nie przejmuj się tym gadaniem i poczuj mocno swoją wartośc. Bądź uśmiechnieta,
pewna siebie, rozwijaj swoje zainteresowania. Pamiętam taką uczennicę, chyba z 1 klasy gimnazjum, która chodziła w klasie od jednego chłopaka do drugiego i prosiła "czy będziesz ze mną chodził?" Chłopcy nie chcieli, ale gdy ich zapewniła, że niczego więcej od nich nie chce, to się godzili, a ona ogłaszała wszystkim, że ma kolejnego chłopaka.
Pisze do mnie młodzież z całej Polski i ja zapewniam Cię, że bardzo rzadko dziewczynki w tym wieku mają chłopaków. Bo chłopcy nie są jeszcze gotowi do przejęcia odpowiedzialności, bo mają inne zainteresowania. Próbuj z chłopakami rozmawiać po koleżeńsku, wesoło, poznaj te dziedziny, którymi oni się zajmują. Życie to nie serial telewizyjny, gdzie nieustannie tworzą się pary. Korzystaj z radości, które daje Twój wiek. Ale ostrzegam, że młodość i problemy sercowe to też mnóstwo nowych kłopotów. Ciesz się, że kilku kolegów bardzo Cię lubi, nie żądaj, by coś proponowali, bo to byłoby wbrew ich wiekowi.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione