nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 09.11.2009 14:46

Tak nie można

Zakochałem się, moja dziewczyna darzy mnie wzajemnością. Niestety, moja mama jej nie lubi. Twierdzi, że przez nią pogorszyły się moje oceny. Przez to mam myśli samobójcze. 13-latek

Jeśli masz myśli samobójcze z powodu opinii mamy, to znak, że jesteś jeszcze bardzo niedojrzały. Staraj się je natychmiast wyrzucić z głowy. Jeśli się kocha dziewczynę, jeśli ma się wobec niej poważne plany, to trzeba brać za nią odpowiedzialność, a nie myśleć o samobójstwie. Dojrzałość polega na tym, że człowiek potrafi rozwiązywać problemy, zmagać się z kłopotami.
Zrób więc zaraz porządek ze sobą. Jeśli kochasz i ona Cię kocha, to trzeba się cieszyć. Ale zachowujcie się stosownie do swojego wieku. Bardzo pilnujcie nauki, bo to podstawa przyszłego życia. Szczególnie Ty tego pilnuj, jeśli będziesz chciał kiedyś utrzymać rodzinę. Nazywajcie Wasze chodzenie bardziej przyjaźnią lub koleżeństwem i mama z pewnością będzie wtedy spokojniejsza. Pamiętam, że mój mąż zakochał się we mnie jako 14-latek i razem z innymi koleżankami i kolegami stanowiliśmy zgraną grupę
rówieśników. Mnóstwo śmiechu, dużo sportu, do tego rozterki uczuciowe, ale nikt z nas nie zaniedbywał nauki. Bo to dowód niedojrzałości. Gdy potem zaczęliśmy ze sobą chodzić, to tym bardziej pilnowaliśmy nauki, by pokazać rodzicom, że jesteśmy odpowiedzialni.
Prawdziwa miłośc dodaje skrzydeł, daje wiele dobra, nigdy nie będzie namawiała do śmierci. Kto kocha, ten chce żyć dla drugiej osoby. A Ty pewnie kochasz nie tylko dziewczynę, ale także rodzinę, także mamę, której na Tobie tak bardzo zależy i która się martwi o Ciebie. Św. Paweł napisał taki piękny hymn o miłości. Poszukaj w Internecie i jeśli kochasz, to głowa do góry i staraj się pokazać, że jesteś dojrzałym i odpowiedzialnym chłopakiem.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..