nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 06.10.2009 14:29

W otoczeniu koleżanek

Zakochałem się w koleżance. Mam wrażenie, że ja też się jej podobam. Niestety, ona jest przez cały czas otoczona koleżankami, a ja kolgami. Wszyscy czują, że coś między nami jest i się okropnie z nas śmieją. Co zrobić? 13-latek

Ponieważ dopiero wchodzicie w sprawy uczuć, to wszyscy są zaciekawieni i śmieją się, jeśli
tylko coś zauważą. Dlatego lepiej nie pokazuj niczego oficjalnie, tylko uważnie obserwuj, czy będzie taka możliwość, byś mógł jej powiedzieć, że bardzo ją lubisz, że jest ładna. Nie proponuj żadnego chodzenia, nie mów o miłości. W tym wieku uczucia są jak iskry, szybko się palą i równie szybko gasną.
Staraj się przede wszystkim sam odchodzić od kolegów i przechodzić korytarzem, by wciąż ją mijać, być w pobliżu. Najlepiej byłoby, gdybyście się znaleźli przez gadu i mogli tam spokojnie pogadać, pożartować, poznać się trochę lepiej.
Ale jeśli to niemożliwe, to narazie tylko ją uważnie obserwuj, uśmiechaj się, wzrokiem pokazuj, jak Ci się podoba. Znawcy mówią, że bardzo dużo informacji można przekazać bez słów. Próbuj i jednocześnie czekaj, może będzie szkolna dyskoteka, na której ją poprosisz do tańca. Wtedy mógłbyś
się zapytać, czy ma numer gadu. W szkole i tak przerwy spędza się z kolegami i koleżankami. Dopiero w gimnazjum i liceum pary rozmawiają na przerwach.
Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..