nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 10.08.2009 19:49

Pokaż, co czujesz i jak ci zależy

Zakochałem się w koleżance z klasy. Pojęcia nie mam, czy ona czuje do mnie coś więcej niż koleżeństwo, może nawet przyjaźń. Nie chcę stracic z nią kontaktu, wystraszyc jej. Bardzo mi na niej zależy. Gimnazjalista

Jest taka zasada, by najpierw dziewczynie wyraźnie pokazac, że się podoba. Czyli bądź dla niej szczególnie miły, wyróżniaj ją tak, by ona to zauważyła. Mów jej drobne komplementy, że ładnie wygląda, że świetnie coś zrobiła, że jest super. Powinieneś się zorientowc, czy jej jest miło z Twoimi komplementami, czy raczej ją to drażni. Niekiedy dziewczyny są tylko zawstydzone i nie wiedzą, jak się zachowac.
Staraj się jak najwięcej z nią rozmawiac, pisz do niej SMS-y, takie serdeczne. Interesuj się tym, co robi, co czuje, jak się czuje, życz miłej niedzieli, wypytuj, czy wyjdzie, czy jakoś zorganizujecie czas....
Zasada jest taka, by powoli od przyjaźni przejśc do czegoś więcej.
Najważniejsze, to dużo rozmawiac, byc w kontakcie, spędzac wiele czasu razem, najlepiej w jakiejś grupce rówieśników. Pewnego dnia, gdy będziesz czuł, że ona też Cię bardzo lubi, możesz powiedziec, że odczuwasz już nie tylko przyjaźń. Ale nie trzeba się spieszyc z wyznaniami, najpierw to pokazac i obserwowac jej reakcję.
Wielu chłopaków od razu proponuje chodzenie, ale to nie jest zbyt dobre. Sporo zależy od tego, jakie zwyczaje panują w Waszym środowisku. Ja jestem zwolennikiem łagodnego przejścia od przyjaźni do zauroczenia i zakochania. W młodym wieku uczucia bywają mocne, ale krótkotrwałe i nie ma sensu mówic coś, z czego za jakiś czas trzeba się będzie wycofac.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..