nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 04.06.2009 19:48

Bez wyznań

Zauroczyłam się w koledze z klasy. To trwa już dosyć długo i zastanawiam się, czy mu o tym nie powiedzieć. Problem w tym, że jestem nieśmiała i cicha. Inne koleżanki są chyba ładniejsze, bardziej wygadane, więc nie wiem, czy mam jakieś szanse. Zauroczona 14-latka

Odradzam wyznanie uczucia. Gdy dziewczyny podejmuja taką decyzję, to jest na ogół koniec. Są odwieczne typowe role męskie i żeńskie. Wyznanie uczuć należy do chłopaka.
Ale od tysięcy lat dziewczyny dobrze wiedzą, jak się zachować, by zwrócić uwagę chłopaka. W tym celu są spojrzenia i uśmiechy. Można tak wchodzić, wychodzic, tak się kręcić w szkole, po szkole, by wciąż na niego wpadać.
"Mowa jest źródłem nieporozumień"- pisał Mały Książę. Dlatego nie używaj słów. Specjaliści twierdzą, że ludzie więcej informacji przekazują sobie bez słów. Nie musisz mieć kompleksów. Nie musisz być śmiała. Może właśnie Twoja nieśmiałość, Twoja natura podobają mu się. Bądź sobą, ale próbuj się
zacząć uśmiechać, zagadywać. A może kiedyś odważysz się na krótką rozmowę na gadu? Próbuj.
Musisz poczuć swoją wartość. Każdy człowiek jest Dzieckiem Boga. I ma prawo do dumy, do poczucia godności. Jesteś świetną dziewczyną. Gdy Ty będziesz o tym przekonana, to inni też będą tak uważać.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione