nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 16.12.2008 13:58

Dlaczego lubią prymitywów?

Dziewczyna, w której się zauroczyłem, zerwała z wulgarnym i prymitywnym chłopakiem. Dlaczego on jej imponował? Na mnie nie zwraca uwagi, chociaż jej babcia mnie wychwala, bo ja jestem ministrantem. Służę codziennie do mszy, pochodzę z dobrej rodziny... Gimnazjalista

Zdarza się, że dziewczyny przeżywają zauroczenia z chłopakami mało wartościowymi. One nawet nie potrafią wyjaśnić, dlaczego dokonują takiego wyboru. To są pradawne sprawy podświadomości. Uczeni od dawna nad tym pracują, ale zostawmy to. Ważne, że oni zerwali. Dziewczyna czuła się przez to może starsza. Bo w tym wieku wielu chce byc starszym niż jest.
Ty masz jasną hierarcię wartości. To Twój wielki plus. Ale uważaj, byś nie wpadł w pychę. Bo dobra rodzina to nie Twoja zasługa, a poza tym narazie wszystko zawdzięczasz rodzicom. Pewnie, ze mógłbyś to odrzucić, zmarnować. Jesteś jednak mądry i zdecydowany, i to jest dobre. Poparcie Babci może wcale nie jest takie dobre. Bo jeśli babcia namawia ją do kontaktu z Tobą, jeśli babcia wciąż się Tobą zachwyca, to ona się mogła zniechęcić- że jesteś za grzeczny, taki bardziej dla babci niż dla niej. Czasami rodzina może obrzydzić komuś chłopaka lub dziewczynę.
Moje rady:
1. Zagaduj ją na żywo, a nie tylko na gadu, tak jakoś chodź, by wciąż być w pobliżu, pokazuj się jako chłopak energiczny, zdecydowany.
2. Pewnie, że nie możesz udawać chama, ale bycie katolikiem to właśnie wymaga wielkiej odwagi, którą należy pokazywać. Dziewczyny nie mają Was postrzegać jako miękkich, delikatnych, ale właśnie twardzieli, którzy potrafią wcześnie wstać, zorganizować się, bronić swojej wiary. Czyli bądż sobą, wiele z nią rozmawiaj, pomagaj w nauce, może nawet stań się przyjacielem. Może już w czasie tej przyjaźni ona nagle poczuje coś więcej?
3. Czasami o dziewczynę należy powalczyć, więc walcz, nie pięściami, ale staraj się wszelkimi sposobami- rycerskością, humorem.
4. Polecam cierpliwość, pewność siebie, optymizm.
5. Najważniesza sprawa, to oddać tę sprawę Panu Bogu. O dobrą dziewczynę, o znalezienie żony należy Boga prosić. I prosić, by to była piękna Boża miłość. Tak jak u Twoich rodziców. I zgódź się na wolę Bożą, by wskazał Ci tę właściwą dziewczynę.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..