nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 10.11.2008 19:37

Odrzucona przez chłopaka

Bardzo spodobal mi się kolega. Poprosiłam więc koleżankę, aby zapytała go, czy mam szansę. Powiedział, że nie. A ja nie potrafię przestać go kochać. Co robić? 12-latka

1. W życiu nieraz kogoś bardzo lubimy i bardzo nam się podoba. Ale to nie znaczy, że mamy zaraz tworzyć parę. Dlatego właśnie w wieku nastoletnim serce cierpi, bo lgnie do kogoś, chociaż nie ma szans.
2. Każdy człowiek przeżył brak wzajemności. To przykre uczucie powinno nas wzmocnić i przygotować do znoszenia różnych życiowych kłopotów.
3. Jeśli on nie marzy o Tobie, trzeba powiedzieć sobie trudno, ale marzyć o nim możesz dalej. Kto wie, może pewnego dnia Tobie przejdzie, a jemu się zacznie. O takiej historii pisał Brzechwa w wierszu "Żuraw i czapla"- to znane sprawy.
4. Wiem, że teraz czujesz się z brakiem wzajemności źle. Ale czas goi największe nawet rany. Tylko trzeba trochę cierpliwości.
5. Dorastanie nie jest łatwe. Jako małe dziecko mogłaś płakać i domagać się różnych rzeczy. Chłopak to osoba, a serce nie sługa, dlatego życie uczuciowe sprawia ludziom od tysięcy lat tak dużo problemów.
6. Ukryj narazie to uczucie i obsrwuj go z ukrycia. Nie zamykaj jednak oczu na urok innych chłopaków. W młodym wieku uczucie pojawia się nagle i równie szybko znika.
Pisze do mnie tyle dziewczyn, że najpierw kochają do szaleństwa, a potem nagle uczucie znika i pojawia się nowe, a czasami jest przerwa. Dasz sobie z tym radę, bo pewnie mądra z Ciebie dziewczyna...


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione