nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 16.08.2008 19:18

Wszystko ma swój czas

Od pewnego czasu rozmawiam na gadu z 17-letnim chłopakiem. On jest rozsądny, odpowiedzialny, mamy wiele wspólnych upodobań muzycznych i innych. Bije mi serce, gdy z nim rozmawiam, ale jednocześnie coś mnie cofa.. 14-latka

Nie można przeskoczyć własnego wieku. Byłaś kiedyś malutka i nie mogłaś iść wtedy do 1 klasy, chociaz może o tym marzyłaś. Był czas, że nie mogłaś zmywać naczyń, czytać grubych książek, rozwiązywać trudnych zadań. Człowiek jest tak zaprogramowany, że zawsze chce ciut więcej niż może i że ma skłonności, by nie doceniać tego, co ma. Bo zawsze chce więcej.
Ty masz 14 lat i wszelkie Twoje odczucia są prawidłowe. Ty marzysz o bliskości z chłopakiem, ale Twoje wnętrze, Twój organizm wie lepiej i to on Cię cofa.
Ekolog powie, że chroni Cię natura, wierzący powie, że to Bóg /Duch Święty/Bliskość rodzi nowe i trudne problemy, z którymi byś sobie jeszcze nie poradziła. Dlatego coś Ci każe się wycofywać.
Ale- masz też rozum i to świetnie pracujący. Twój rozum powinien uspokajać organizm i zapewnić go, że nie zabraknie Ci nigdy rozsądku, poczucia humoru i zasad.
Dlatego- ciesz się z tego, co masz. A masz dobrego starszego kolegę, który chce z Tobą utrzymywać kontakt. Ten kolega ma zasady, jest mądry, wiec ceń to sobie i rozmawiaj. Ale nie żądaj więcej! Bo stracisz to, co masz. On bardzo mądrze oferuje Ci przyjaźń- koleżeństwo! Nie żądaj więcej! Ani od niego, ani od życia! Tyle dziewczyn chciałoby być na Twoim miejscu. A Ty narzekasz. Naucz się cieszyć drobiazgami, teraźniejszością, chwilą, różnymi fajnymi sprawami.
Nie dziw się, że on Ciebie traktuje z lekkim przymrużeniem oka, że podkreśla tę różnicę wieku. Tak jest dobrze. Martwiłabym się, gdyby on był Tobą inaczej zainteresowany. Czas szybko płynie- za dwa lata różnica wieku między Wami będzie zupelnie inna.
Pamiętaj- wszystko ma swój czas. 14 lat to wiek nieokreślonej tęsknoty, marzenia o bliskości i czułości, czas budzenia się uczuć, czas, gdy jak mówi przysłowie "chciałabym i boję się" Nie da rady przeskoczyć tego czasu. On szybko minie, więc ciesz się nim, ucz się życia, wykorzystaj tę piekną znajomość, by się wiele dobrego nauczyć. Nie zepsuj tej przyjaźni.
Swoje marzenia trzeba czasami ukryć głęboko, bo jeszcze nie nadszedł czas na ich realizację.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione